BUW   UW
Katalog online bibliotek UW | Zapisy | Cyfrowe katalogi kartkowe BUW | E-zbiory | e-bUW - Biblioteka cyfrowa UW
 
Uniwersytet Warszawski | Repozytorium UW | NUKAT | Kontakty | Mapa serwisu
 
English | Dojazd
Start
Start
Godziny otwarcia
Informacje praktyczne
E-zbiory
Regulaminy
O Bibliotece
Katalogi
Usługi
Zbiory specjalne
Biblioteki UW
zapytaj nas online
mapa interaktywna BUW
1konferencje
facebook
 

Zintegrowane przeszukiwanie większości e-zbiorów UW oraz Katalogu Bibliotek UW.

Z komputerów UW :

Z komputerów domowych : Wejście dla pracowników i studentów UW   (Więcej)

Instrukcja wyszukiwania

Wyszukiwarka tytułów pełnotekstowych czasopismhome-icon Wejście z komputerów domowych dla pracowników i studentów UW   (Więcej)

XXI Festiwal Nauki w Warszawie - 21 września - 1 października 2017 r.

festiwal nauki

 

Festiwal Nauki w BUW

      

Czym skorupka za młodu nasiąknie... Lektury Tadeusza Kościuszki

Pokaz Gabinetu Starych Druków.
Prowadzenie: Martyna Osuch,
czwartek, 28 października 2017 r., godz. 17.00, sala 315, III poziom BUW.

 

Czytaj całość…
 
18-29 września - Gabinet Zbiorów Kartograficznych nieczynny
W dniach 18-29 września 2017 r. Gabinet Zbiorów Kartograficznych będzie nieczynny.
Przepraszamy za niedogodności.
 
Godziny pracy Biblioteki we wrześniu

W dniach 2-30 września 2017 r. Biblioteka pracuje w godzinach:

poniedziałek - piątek
9-21
zapisy: 9-20
sobota
9-21
zapisy: 9-20
niedziela
15-20

 

 
Nowy numer kwartalnika Tytuł Ujednolicony

tu Na stronie Centrum NUKAT (centrum.nukat.edu.pl) oraz na www.tytulujednolicony.pl dostępny jest pierwszy tegoroczny, łączony numer „Tytułu Ujednoliconego” w formatach PDF, EPUB i MOBI oraz do czytania na platformie ISSUU.

Szczególnie polecamy relację z wyjazdu naszych pracowników do Trondheim – siedziby norweskiego katalogu centralnego BIBSYS, tekst Juranda Czermińskiego o tym, dlaczego powinniśmy katalogować w języku oryginału i opowieść o Bibliotece Politechniki Świętokrzyskiej, obchodzącej 50-lecie istnienia. Ponad to recenzje dobrych książek, felieton i infografika, która rozwieje wątpliwości co jest fontem a co czcionką.

Jubileuszowy rok katalogu NUKAT okazuje się być dla nas bardzo pracowity stąd to opóźnienie w publikacji pisma i połączenie numerów. Mamy jednak nadzieję, że „Tytuł Ujednolicony” będzie dla Państwa ciekawą i inspirującą lekturą.

 
Opłaty w Wypożyczalni i na stanowisku Zapisów od 1 września 2017 r.

Informujemy, że od 1 września 2017 r. płatności dokonywane na stanowisku Zapisów i w Wypożyczalni Miejscowej będzie można realizować tylko kartą.

Informujemy też, że karę za przetrzymane książki z BUW można opłacić przelewem na konto UW:
Uniwersytet Warszawski Bank Millenium S. A. - 69 11602202 0000 0000 6085 0087 z tytułu "Opłata za przetrzymanie książek z BUW".
Uwaga! Usunięcie zaległości z konta nastąpi dopiero po przekazaniu informacji o wpłacie od pełnomocnika kwestora UW (co następuje z pewnym opóźnieniem).

Przypominamy, że biblioteki wydziałowe pobierają opłaty na podstawie własnych regulaminów i/lub cenników. BUW nie pośredniczy w pobieraniu tych opłat.

 
Biblioteka Wydziału Nauk Ekonomicznych - nieczynna od 11 września

Biblioteka WNEDrodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 11.09.2017 r. na czas przeprowadzki Biblioteki WNE do nowej siedziby na ul. Długą, zawieszamy zamawianie książek przez katalog online.
Do końca miesiąca nie będzie możliwości korzystania z naszego księgozbioru, przez ten czas będzie on przewożony na Wydział.


Od dnia 11.09. (poniedziałek) Biblioteka WNE jest nieczynna do odwołania. W sprawach ważnych prosimy o kontakt mailowy (info.biblioteka@wne.uw.edu.pl) bądź telefoniczny (22 55-49-162).

 
Nowość w e-zbiorach - baza Digital Theatre+

Uruchomiliśmy dostęp do Digital Theatre+, bogatej w materiały multimedialne bazy poświęconej sztuce teatralnej.

Materiały zawarte w bazie pochodzą z renomowanych teatrów, od uznanych twórców i innych światowych organizacji artystycznych. Zasoby bazy to m.in.
• ponad 300 klasycznych i współczesnych międzynarodowych produkcji,
• 230 wywiadów poświęconych teatrowi, procesowi tworzenia spektaklu teatralnego, w tym także teatru eksperymentalnego
• ponad 100 esejów, dokumentów, wykładów i przewodników studyjnych, obejmujących historię teatru, kontekst, analizę języka, encyklopedie i praktyczne techniki.

Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów pracujących w sieci UW , a dla studentów i pracowników UW również z komputerów domowych .

Zapraszamy do korzystania!

 
Kurs Napisz z nami tekst naukowy
W semestrze letnim 2017 roku w pracownicy Oddziału Usług Informacyjnych i Szkoleń przeprowadzili pięć edycji kursu „Napisz z nami tekst naukowy”, podczas którego na wszystkich modułach przeszkolili ponad 1100 osób. W chwili obecnej przygotowywana jest nowa oferta szkoleniowa, która zostanie uruchomiona w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018. 

Czytaj całość…
 
Barykady i Exodus 1944 – wystawy Bogusława Lustyka z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego wraz z artystą – Bogusławem Lustykiem, zapraszają na wystawy upamiętniające bohaterską walkę ludności Warszawy i dramatyczne losy Warszawiaków wypędzonych po upadku Powstania.
Czytaj całość…
 
5 TON RZEŹBY Z OROŃSKA – wystawa w ogrodzie BUW – do 15 października 2017 r.
 
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza do zwiedzania wystawy plenerowej 5 TON RZEŹBY Z OROŃSKA, która będzie prezentowana w ogrodzie Dolnym BUW do 15 października 2017 r. 
Uczestnicy wystawy: Magdalena Abakanowicz, Maciej Aleksandrowicz, Krzysztof M. Bednarski, Jan Berdyszak, Robert Kaja, Alicja Łukasiak i Grzegorz Drozd, Tomasz Domański, Jan Sajdak, Rober Rumas, Anna Siekierska, Tomasz Skórka.

Czytaj całość…
 
Nowy projekt realizowany w BUW
logo MKiDN

W 2016 roku Fundacja na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego "Universitatis Varsoviensis" oraz Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie realizują projekt Uzupełnianie wyposażenia Pracowni Oddziału Ochrony i Konserwacji Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Projekt przewiduje zakup maszyny do uzupełniania ubytków masą papierniczą oraz podświetlanej nadstawki ssącej.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Film promocyjny dotyczący projektu Uzupełnianie wyposażenia Pracowni Oddziału Ochrony i Konserwacji Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. 

Czytaj całość…
 
Aktywacja Elektronicznej Legitymacji Pracowniczej (ELP) jako karty bibliotecznej UW
Pracownicy UW, którzy posiadają Elektroniczną Legitymację Pracowniczą (ELP) mogą aktywować ją jako kartę biblioteczną UW. Taką kartą można posługiwać się w BUW i w większości bibliotek wydziałowych.

Czytaj całość…
 
 
Dla bibliotekarzy
Logotypy
Dla sponsorów
Sklep
E-wystawy / Aukcje
Współpraca BUW
Archiwalne informacje
buwlog
.
.
.
 
     
 
 
   
 
 
Obsługa "cookies" (ciasteczek) w serwisach UW
© 2017 Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie