Filia BUW

Biblioteka Medyczna

Biblioteka  Medyczna znajduje się na Kampusie Ochota w Bibliotece Wydziału Fizyki UW przy ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa
tel. 22 55 32 441, 55 32 438, biblioteka.medyczna@uw.edu.pl 
https://medycyna.uw.edu.pl/biblioteka-medyczna/

Katalog: Katalog bibliotek UW

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek 9-18,
  • sobota, niedziela – nieczynna

Biblioteka Medyczna rozpoczęła działalność wraz z inauguracją roku akademickiego 2023/24.

Obecnie księgozbiór nowej biblioteki składa się przede wszystkim z literatury przeznaczonej dla studentów pierwszego roku na kierunku lekarskim Wydziału Medycznego UW, rozpoczęto też gromadzenie podręczników dla drugiego roku. Zbiory będą powiększane wraz z rozwojem Wydziału.

Zasoby filii BUW w Katalogu bibliotek UW  oznaczone są lokalizacją „Biblioteka Medyczna”,i można je przeglądać, zamawiać i rezerwować na takich samych zasadach, jak w przypadku bibliotek wydziałowych. Każdy tytuł dostępny w Bibliotece Medycznej na Kampusie Ochota można również znaleźć w BUW na Powiślu.

Zbiory nowej biblioteki są gromadzone z myślą o pracownikach i studentach Wydziału Medycznego UW, ale mogą też z nich korzystać – z prawem do wypożyczania – pozostali członkowie społeczności Uniwersytetu Warszawskiego, członkowie Klubu Absolwentów UW, profesorowie i doktorzy habilitowani spoza Uniwersytetu, a także posiadacze kont kaucyjnych. Na miejscu skorzystają z nich również wszystkie osoby posiadające ważną kartę biblioteczną BUW.

Biblioteka Medyczna została powołana staraniem Wydziału Medycznego UW, mocą zarządzenia nr 150 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 12 października 2023 r. Stanowi część Systemu Biblioteczno-Informacyjnego Uniwersytetu Warszawskiego. Jej działalność koordynuje organizacyjnie i merytorycznie Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. Część zadań jest realizowana we współpracy z Biblioteką Wydziału Fizyki.

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).