Czytaj z UW

Cykl czytelniczy przygotowywany przez Biuro Prasowe UW oraz Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie.
Co miesiąc bibliotekarze, wykładowcy i naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego opowiadają o wybranych przez siebie książkach, które można znaleźć na naszych półkach.

Zapowiedź

Odc. 1 „Księgi Jakubowe” Olga Tokarczuk

Odc. 2 „Powrót z gwiazd” Stanisław Lem

Odc. 3 „The Radium Girls” Kate Moore

Odc. 4 „Moskwa-Pietuszki” Wieniedikt Jerofiejew

Odc. 5 „1945. Wojna i pokój” Magdalena Grzebałkowska

Odc. specjalny – Dzień Dziecka

Odc. 6 „Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben

Odc. 7 „Wspominam i niczego nie żałuję” Helena Vondráčková

Odc. 1 (seria 2) „Niedokończone opowieści Śródziemia i Númenoru” J.R.R. Tolkien

Odc. 2 (seria 2) „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca” Karol Modzelewski

Co mówi książka?

To autorski cykl Martyny Osuch z Gabinetu Starych Druków. Ma on na celu promowanie najcenniejszych i najciekawszych obiektów ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Odc. 1 Plutarchus

Odc. 2 Breydenbach

Odc. 3 Przewodniki po Rzymie

Katalogi zbiorów Gabinetu Rycin BUW opracowane w ramach NPRH

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie przedstawia katalogi zbiorów Gabinetu Rycin, opracowane i wydane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Na edycję składają się tomy:

„Rysunki dawnych mistrzów. Wiek XV do lat 20. XIX wieku. Szkoła niderlandzka, flamandzka i holenderska” dr hab. Jolanta Talbierska

„Rysunki dawnych mistrzów. Wiek XV do lat 20. XIX wieku. Szkoła polska: S” dr Małgorzata Biłozór-Salwa

„Grafika dawna. Wiek XV do lat 20. XIX wieku. Szkoła niemiecka. Barthel Beham i Sebald Beham” Małgorzata Łazicka

„Rysunki architektoniczne i dekoracyjne. Tylman van Gameren”, tom I i II Przemysław Wątroba