BUW   UW
Katalog online bibliotek UW | Zapisy | Cyfrowe katalogi kartkowe BUW | E-zbiory | e-bUW - Biblioteka cyfrowa UW
 
Uniwersytet Warszawski | Repozytorium UW | NUKAT | Kontakty | Mapa serwisu
 
English | Dojazd
Start arrow Blog arrow Odcinek 3 - 26 lipca 1999
Start
Godziny otwarcia
Informacje praktyczne
E-zbiory
Regulaminy
O Bibliotece
Katalogi
Usługi
Zbiory specjalne
Biblioteki UW
 
Odcinek 3 - 26 lipca 1999 Drukuj
 

Prawdziwe rozpoczęcie przeprowadzki miało miejsce w poniedziałek, 26 lipca o godzinie 7.00 rano. Jednocześnie pracę rozpoczęły trzy dwuosobowe zespoły pierwszej zmiany na siedmiu piętrach i w czternastu korytarzach magazynu w starym gmachu BUW. Były to miejsca ściśle określone zgodnie z planem.

Wynoszenie zbiorów rozpoczęliśmy od największej, ale zarazem najprostszej do spakowania części magazynu głównego – od książek opatrzonych tzw. sygnaturą numerus currens, czyli numerem zgodnym z kolejnością wpływu woluminu do biblioteki. Równolegle do pakowania każdy wolumin był przetarty z kurzu ściereczką nasyconą środkiem grzybobójczym. Po każdej zmianie ścierki i rękawiczki były prane i dezynfekowane – wyglądało to jak rozruch sporej pralni osiedlowej.

Gospodarstwo samochodowe UW (inż. Królikowski) dla potrzeb przeprowadzki przeznaczyło trzy samochody: Volkswagen Transporter oraz pamiętające lepsze czasy, choć świeżo wyremontowane ciężarówkę marki Star i furgonetkę Żuk.

 

 

 

Trasa przejazdu wiodła ze starego gmachu przez bramę główną UW, następnie Krakowskim Przedmieściem, Karową (zezwolenie na przejazd ciężarówki wiaduktem Markiewicza załatwiał Robert Rzesoś), Dobrą i w końcu Lipową. Na wewnętrznym dziedzińcu nowego gmachu BUW, już pod dachem, opróżniano samochody, które potem wracały Lipową, Browarną, Oboźną i przez bramę boczną UW wjeżdżały pod stary budynek BUW. Czas obrotu jednej ciężarówki  wraz z załadunkiem i wyładunkiem wynosił około dwóch godzin. Pierwsze wyładowane na dziedzińcu nowego gmachu kontenery analogiczne odbierały trzy zespoły. Przed wejściem do magazynu zwartego zbiory były po raz trzeci odkurzane. Do tymczasowych lokalizacji „odławiano” zbiory przeznaczone do wolnego dostępu (dwa górne piętra nie były jeszcze gotowe) i zbiory, które były zabrane ze starego gmachu niezgodnie z kolejnością sygnatur (bo na przykład leżały w stertach na podłodze). Firma Ochrony Mienia EkoTrade wystawiła posterunki całodobowe przy wejściu od ul. Lipowej i nocne przy dźwigu pod starym gmachem. Rozpoczęliśmy regularną przeprowadzkę przy początkowym zatrudnieniu ok. pięćdziesięciu osób w obu gmachach na dwóch zmianach od 7.00 do 21.00.

 

W I tygodniu przeprowadzki, do 31 lipca, przewieźliśmy ok. 110 tys. woluminów w 1977 kontenerach.

 

Komentarze użytkowników (0)

Nie komentowano

Dodaj komentarz!mXcomment 1.0.7 © 2007-2017 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
 
     
 
   
 
 
Obsługa "cookies" (ciasteczek) w serwisach UW
© 2017 Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie