Nowości w kolekcji zasobów elektronicznych i dostęp testowy do baz

Zapraszamy do korzystania z nowości i testowania baz elektronicznych.

DeGruyter
Wejście do bazy z sieci UW Wejście do bazy spoza sieci UW

Biblioteka uzyskała dostęp do ponad 160 tys. książek elektronicznych wydawnictwa DeGruytera i 56 wydawnictw partnerskich.
Są to publikacje z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, ścisłych, technicznych i medycznych.

Dostęp testowy do 30 kwietnia 2024 r.

Ponadto dostępnych jest ponad 300 tytułów archiwalnych czasopism z lat 2021-2022, 150 tytułów czasopism OA i ponad 2500 tys. e-książek OA.

Oxford Scholarship Online
Wejście do bazy z sieci UW Wejście do bazy spoza sieci UW

Kolekcja liczy ponad 30 tysięcy książek elektronicznych z różnych dziedzin.

Reprezentowane kategorie tematyczne:

• Arts and Humanities
  • Law
  • Medicine and Health
  • Science and Mathematics
  • Social Sciences

MLA International Bibliography with Full Text
Wejście do bazy z sieci UW Wejście do bazy spoza sieci UW

Baza zawiera obszerną kolekcję pełnotekstowych czasopism z kompletnym indeksem do studiowania i nauczania języka, literatury, językoznawstwa, retoryki, erystyki, folkloru, filmu, teatru i innych sztuk dramatycznych. Obejmuje także retorykę, piśmiennictwo, historię drukarstwa i wydawnictw oraz teorię i praktykę nauczania języka i literatury. Bibliografia obejmuje materiały naukowe od końca XIX wieku i zawiera miliony cytatów z czasopism, książek, rozpraw i witryn naukowych.

Oprócz bibliografii baza danych zawiera MLA Directory of Periodicals, cenne źródło informacji dla naukowców poszukujących możliwości opublikowania swoich prac oraz dla bibliotekarzy pracujących nad identyfikacją publikacji okresowych, które najlepiej odpowiadają potrzebom ich instytucji, a także MLA Thesaurus, słownik terminów, nazwisk autorów i dzieł z możliwością przeglądania.

Baza oferuje dostęp do pełnych tekstów ponad 1000 czasopism, w tym ponad 780 czasopism non-open access.

Dostęp testowy do 10 maja 2024 r.

Education Source Ultimate
Wejście do bazy z sieci UW Wejście do bazy spoza sieci UW

Baza Education Source Ultimate stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera pełne teksty blisko 2.500 czasopism oraz ponad 500 monografii i książek, w tym blisko 1,000 aktywnych czasopism pełnotekstowych, a także raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne, materiały konferencyjne i wiele innych. Education Source Ultimate zawiera również indeksy i abstrakty dla ponad 3.500 czasopism. Baza jest istotnym źródłem informacji w programach badań naukowych, w procesie kształcenia studentów i tworzeniu programów nauczania.

Education Source Ultimate to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania wykorzystywanych w procesie dydaktycznym.

Tematyka bazy obejmuje: edukację dorosłych, pedagogikę porównawczą, edukację podyplomową, nauczanie zdalne, technologię edukacyjną, nauczanie początkowe, szkolnictwo wyższe, materiały instruktażowe, edukację religijną, edukację wielokulturową, relacje między nauczycielem a rodzicami, szkolną administrację, politykę edukacyjną, problemy społeczne, edukację specjalną, metody nauczania, edukację nauczycieli, szkolnictwo zawodowe i wiele innych.

Dostęp do bazy do 15 maja 2024 r.

Cała oferta dostępna jest na stronie