BUW życzliwych sów

11 czerwca-7 lipca 2024

Akcją „BUW życzliwych sów” akcentujemy potrzebę empatycznych zachowań użytkowniczek i użytkowników biblioteki w warunkach intensywnych przygotowań do sesji, ale i w związku z wprowadzeniem całodobowego otwarcia BUW.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo pracy w bibliotece zwracamy uwagę na problem przemieszczania, brudzenia i uszkadzania sprzętów i książek, pozostawiania śmieci na stanowiskach pracy i rzeczy osobistych bez nadzoru, rozciągania kabli w poprzek przejść oraz nieakceptowalne zachowania, takie jak jedzenie w bibliotece i głośne rozmowy.

Dowodem naszej empatii i wyczulenia na potrzeby innych jest również terminowe odbieranie książek zamówionych do książkomatu. Ta wygodna usługa odbioru zamówień z magazynu cieszy się bardzo dużą popularnością – niestety ograniczona liczba skrytek i fakt, że spora część zamawianych książek nie jest odbierana w ciągu regulaminowych 3 dni sprawia, że wielu użytkowników nie może z niej skorzystać.

Zachęcamy do ustawiania przypomnień w telefonie o odbiorze zamówienia z książkomatu. W razie trudności z obsługą książkomatu prosimy o prześledzenie instrukcji obsługi i regulaminu.

Mamy nadzieję, że humorystyczna forma graficzna naszej akcji usposobi użytkowników BUW życzliwie do siebie nawzajem i do zasobów biblioteki oraz skłoni nas do poczucia współodpowiedzialności za przestrzeń, z której wszyscy korzystamy.
Dziękujemy za zrozumienie i życzymy powodzenia w sesji egzaminacyjnej!

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).