12-13.11.2019 r. – seminarium „Otwieranie nauki – praktyka i perspektywy”

Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie oraz firma Elsevier mają przyjemność zaprosić na IV seminarium z cyklu ”Otwieranie nauki — praktyka i perspektywy”. Hasłem tegorocznej edycji jest: Wyzwania 2.0 dla bibliotek akademickich.

Wymiana zarówno wiedzy, jak i doświadczeń między naukowcami i bibliotekarzami będzie punktem wyjścia w dyskusji na temat realizacji działań wspierających otwieranie nauki w Polsce. Czwarta edycja cyklu będzie również okazją do omówienia ważnych i aktualnych zagadnień związanych z wdrażaniem otwartości w nauce, w tym pilotażowy program publikowania w wydawnictwie Elsevier w latach 2019-2021, nowe regulacje prawne, otwarte dane badawcze i zarządzanie nimi.

W programie zaplanowano prelekcje i warsztaty dla wydawców czasopism naukowych, a także dla bibliotekarzy prowadzących szkolenia dla młodych naukowców. Wydarzeniu będą towarzyszyć również praktyczne zajęcia poświęcone platformie Sci-Val.

W Seminarium wezmą udział eksperci w zakresie ewaluacji nauki, a także redaktorzy czasopism naukowych, wykładowcy akademiccy i bibliotekarze.
Dwudniowa konferencja adresowana jest do bibliotekarzy, specjalistów informacji naukowej, wydawców i pracowników nauki, zainteresowanych zagadnieniami otwartej nauki.

Termin IV Seminarium z cyklu „Otwieranie nauki – praktyka i perspektywy”: 12-13 listopada 2019 r.
Zgłoszenia na seminarium przyjmujemy do 18 października 2019 r.

Formularz rejestracyjny

Opłata za seminarium wynosi 150 zł (opłata zwolniona z VAT) i obejmuje:
· udział w seminarium i warsztatach,
· uroczystą kolację pierwszego dnia seminarium,
· posiłki w czasie konferencji.
Wpłat należy dokonywać do 23 października 2019 r. Numer konta zostanie podany przy potwierdzeniu Państwa uczestnictwa w seminarium.

Miejsce seminarium:
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 55/66, 00-312 Warszawa,‎
sale 316 (plenarna), 139, 254, 256 (warsztaty).

Więcej informacji