Warszawskie Dni Seniora w BUW

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza serdecznie w ramach Warszawskich Dni Seniora do uczestnictwa w niżej wymienionych spotkaniach.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, udział bez zapisów. Limit miejsc- 20

1. 21.09 godz.12.30-14.00 Opowieść o szlachetnym inkunabule – tajemniczym herosie Westeros, Śródziemia i Hogwartu.

Prezentacja, dyskusja i warsztat poświęcone zabytkowym, rzadkim, bezcennym woluminom znajdującym się w zbiorach muzeów i bibliotek, w tym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. S.315 (III poziom)

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Nauki 2019.

2. 23.09 godz.10.00- 11.00 Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnego budynku najlepszej polskiej biblioteki akademickiej. Zbiórka przed wejściem do holu katalogowego.

3. 26.09 godz.15.30- 16.30 Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

4. 26.09 godz. 17.00-18.30 „Widzicie go: jak idzie z książką w ręku”? O Stanisławie Wyspiańskim – artyście książki w 150. rocznicę urodzin .

Pokaz oryginalnych dzieł Stanisława Wyspiańskiego z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie połączony z wykładem. Czytelnia Zbiorów XIX w (II poziom)

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Nauki 2019.

5. 28.09 godz.16. 00- 17.30 Opowieść o szlachetnym inkunabule – tajemniczym herosie Westeros, Śródziemia i Hogwartu.

Prezentacja, dyskusja i warsztat poświęcone zabytkowym, rzadkim, bezcennym woluminom znajdującym się w zbiorach muzeów i bibliotek, w tym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. s.315 (III poziom)