Rękopisy muzyczne prof. Zbigniewa Bargielskiego w Archiwum Kompozytorów Polskich BUW

28 października 2021

Zbigniew Bargielski (ur. 1937), kompozytor polski o bardzo indywidualnym i niezależnym języku muzycznym, w roku 2019, niedługo przed wybuchem pandemii  ofiarował Bibliotece Uniwersyteckiej swoje muzyczne rękopisy – świadectwo pięciu dekad bogatej twórczości, poszerzając tym samym listę kompozytorów, których dorobek przechowywany jest w Archiwum Kompozytorów Polskich Gabinetu Zbiorów Muzycznych BUW.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie w geście podziękowania za dar organizuje dnia 28 października o godz. 18 monograficzny koncert muzyki Zbigniewa Bargielskiego.

W programie:

Pięć pieśni Noc-Dzień na sopran i fortepian,  Hierofania I na improwizujący saksofon i perkusję, Neosonatina na skrzypce i fortepian, Tango na skrzypce i fortepian, Kilka minut obecności – poemat domniemany na głos i akordeon

Wykonawcy: Alina Mleczko – saksofon, Adam Mikołaj Goździewski – fortepian, Paweł Popko – fortepian, Dominika Przech – skrzypce, Sara Wienczek – akordeon, Ewa Leszczyńska – sopran, Dorota Nowak – partia mówiona

Wejście na koncert wyłącznie na podstawie zaproszeń.

Informacji udziela Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy BUW, promocja.buw@uw.edu.pl

tel. 22 55 25 283, 55 25 175, 55 25 346, 55 25 309

Wkrótce zaprezentujemy filmową relację z wydarzenia.