Noc Muzeów w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

18/19 maja 2019 r.

Wyprawa BUWonautów

Gra terenowa „Wyprawa BUWonautów” poprowadzi zwiedzających ciekawymi tropami, zaszyfrowanymi w zadaniach rozmieszczonych w całym gmachu, poprzez kraje i kontynenty, wieki i epoki …
Gra rozpoczyna się na oznaczonym stanowisku w pasażu BUW, poziom 0.

Paszport do gry z zadaniami

Osoby, które ukończą grę i „zdobędą” komplet wiz w specjalnie przygotowanym paszporcie, będą mogły wylosować nagrodę w Biurze Paszportowym gry.
Nagrody ufundowały wydawnictwa: Dom Wydawniczy REBIS, Oficyna Wydawnicza MULTICO, AGORA, ANNAPURNA, ARKADY, Wydawnictwo CM, Dwie Siostry, ISKRY, Wydawnictwo Naukowe PWN, PRIMOLIBRO, Wydawnictwo Sklepu Podróżnika, Wydawnictwo NERITON, Wydawnictwo Lampa i Iskra Boża, Wydawnictwo Znak oraz miesięcznik PODRÓŻE i Narodowe Biuro Promocji Austrii.

Do zapoznania się z naszymi pokazami zachęcamy serdecznie również tych, którzy mają za słabe nerwy na grę

Pasaż BUW, poziom 0

• Podróże małe i duże – wystawa plakatów ze zbiorów Galerii Plakatu Polskiego w BUW.
  • Wędrówka przez kolor i formę – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pod kierunkiem Krzysztofa Sosnowskiego (sala 097).
  • Przyjdź i sam złóż swoje własne nocne zwierzę!!! – warsztaty ORIGAMI Trevasa Chuanga (sala 097).
  • Wizyta w Pawilonie Herbacianym KAIAN –
    Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu herbacianym na matach w oryginalnym japońskim pawilonie. Grupy 10-osobowe zapraszamy o godz.: 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30.
    Zapisy od godziny 19.00 przy wejściu w pasażu BUW.

Poziom I

• Wystawa Bibliothemata 3. Typografia Andrzeja Tomaszewskiego – hol katalogowy, I i II p.

Poziom II

• W jedną noc dookoła świata. Księgozbiór XIX-wieczny BUW jako przewodnik w podróży – Czytelnia Zbiorów XIX Wieku.

Poziom III

• Podróże znane i nieznane. Pokaz książek i map XV-XIX w. oraz „Herbata z cynamonem” Historia szlaków herbacianych i przypraw korzennych opowiedziana mapami, ilustracjami i książkami XVI-XIX w. – Gabinet Starych Druków, Gabinet Zbiorów Kartograficznych, sala im. S. B. Lindego, (sala 316).
  • Karola Szymanowskiego podróże na Sycylię – Gabinet Zbiorów Muzycznych, (sala 315).
  • Po słońce południa. Druki turystyczne z XX-lecia międzywojennego – Gabinet Dokumentów Życia Społecznego, (sala 315).
  • Ale odjazd! Czym tam i z powrotem – Gabinet Rycin.
  • Podróż w krainę magii i czarów – Gabinet Rękopisów.
  • Europa nieznana – literackie podróże z Karlem-Markusem Gaussem – wystawa książek ze zbiorów Biblioteki Austriackiej BUW.
  • Wystawa Maciej Sieńczyk. Ilustracje do „Zemsty Jeżozwierza – bajki Juriego W.” – foyer przed Gabinetem Rękopisów.

Patronat medialny Nocy Muzeów w BUW: miesięcznik PODRÓŻE

Ogrody BUW będą otwarte do godziny 24.00.

Pełne informacje o Nocy Muzeów 2019 dostępne są na stronie: www.um.warszawa/nocmuzeow  lub tutaj