Internet i komputery w BUW

Komputery w BUW

Zasady korzystania z komputerów w BUW

Internet w BUW

W BUW można skorzystać z komputerów z Internetem.

• Rozmieszczenie stanowisk z komputerami z dostępem do Internetu znajdziesz w tabeli poniżej.

Sieć bezprzewodowa (WiFi) znajduje się na terenie całej biblioteki. Aby z niej korzystać, należy się wcześniej zalogować – wpisać numer karty bibliotecznej (lub ELS/ELD/ELP jeśli zostały aktywowane jako karty biblioteczne) oraz hasło przypisane do konta bibliotecznego, a następnie wybrać sieć – BUW.Hotspot.
Odzyskiwanie hasła – po nowe hasło należy zgłosić się do Wypożyczalni Miejscowej albo skorzystać z opcji poprzez opcję „Zapomniałeś hasła” dostępną pod panelem logowania do konta bibliotecznego (Pomoce: Instrukcja odzyskania hasła, Film instruktażowy).

EDUROAM – w BUW istnieje też możliwość skorzystania z sieci bezprzewodowej EDUROAM, zapewniającej darmowy dostęp do Internetu pracownikom i studentom Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych uczelni i jednostek akademickich. Dostęp do EDUROAM znajduje się w dziedzinie Muzyka. Architektura. Sztuki piękne oraz w Czytelni Ogólnej.

Edytory tekstów

W BUW znajdują się komputery z dostępem do programów pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint) i LibreOffice. Rozmieszczenie stanowisk znajduje się w tabeli poniżej.

Dostęp do programów z pakietu MS Office:

Użytkownicy mogą korzystać z komputerów z dostępem do następujących programów: Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook Express (tylko na stanowisku przy Wypożyczalni Miejscowej).
Komputery wyposażone są również w napęd CD/DVD (oprócz stanowiska w Czytelni Ogólnej) i USB.
Wyniki pracy można przegrać na dysk USB lub na CD/DVD (obok Wypożyczalni Miejscowej i w Czytelni Czasopism Bieżących), wydrukować lub wysłać pocztą elektroniczną (tylko na stanowisku obok Wypożyczalni Miejscowej) .
Z komputerów przy Wypożyczalni Miejscowej możliwe jest wejście tylko do zasobów dostępnych w domenie uw.edu.pl oraz do E-zbiorów, komputery w Czytelni Ogólnej i Czytelni Czasopism Bieżących nie są podłączone do Internetu.

Rozmieszczenie stanowisk

Katalog
  • na wszystkich stanowiskach na poziomie 1, 2 i 3, z wyjątkiem stanowisk poza siecią w Czytelni Ogólnej i Czytelni Czasopism Bieżących na poziomie 2.
Internet
  • na poziomie 1 – obok Informatorium, w Paraczytelni w dziedzinie Filozofia. Psychologia. Religia. Oświata, w dziedzinie Nauki historyczne; w holu katalogowym i przy Wypożyczalni Miejscowej (ograniczony do E-zasobów i domeny uw.edu.pl / zasobów BUW i UW),
MS Office
  • na poziomie 1 – obok Wypożyczalni Miejscowej,
  • na poziomie 2 – na stanowiskach poza siecią w Czytelni Ogólnej i Czytelni Czasopism Bieżących,
LibreOffice
  • na poziomie 1 – w holu katalogowym, w Paraczytelni w dziedzinie Filozofia. Psychologia. Religia. Oświata, w dziedzinie Nauki historyczne,
  • na poziomie 2 – w dziedzinie Nauki społeczne. Antropologia, w Paraczytelni, w dziedzinie Prawo. Nauki polityczne, w Czytelni Czasopism Bieżących.
Outlook Express
  • na poziomie 1 – obok Wypożyczalni Miejscowej.
Obsługa USB
  • na poziomie 1 – w holu katalogowym, obok Informatorium, w Paraczytelni w dziedzinie Filozofia. Psychologia. Religia. Oświata, w dziedzinie Nauki historyczne,
  • na poziomie 2 – na stanowiskach poza siecią w Czytelni Ogólnej i w Czytelni Czasopism Bieżących, w dziedzinie Nauki społeczne. Antropologia,
Odczyt i zapis na CD/DVD i USB Użytkownika
  • na poziomie 1 – obok Wypożyczalni Miejscowej,
  • na poziomie 2 – na stanowiskach poza siecią w Czytelni Czasopism Bieżących.
Dostęp do wydawnictw Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
  • na poziomie 1 – w dziedzinie Nauki historyczne, w dziedzinie Język. Literatura, obok Wypożyczalni Miejscowej,
  • na poziomie 2 – w Czytelni Ogólnej, w dziedzinie Nauki społeczne. Antropologia, w dziedzinie Prawo. Nauki polityczne.
Kabiny dla osób niedowidzących
  • na poziomie 2 – w dziedzinie Prawo. Nauki polityczne.