Internet i komputery w BUW

Komputery w BUW

Zasady korzystania z komputerów w BUW

Internet w BUW

W BUW można skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu, należy się zalogować – wpisać numer karty bibliotecznej (lub ELS/ELD/ELP jeśli zostały aktywowane jako karty biblioteczne) oraz hasło przypisane do konta bibliotecznego.

• Rozmieszczenie stanowisk z komputerami z dostępem do Internetu znajdziesz w tabeli poniżej.

Sieć bezprzewodowa (WiFi) znajduje się na terenie całej biblioteki. Aby z niej korzystać, należy się wcześniej zalogować – wpisać numer karty bibliotecznej (lub ELS/ELD/ELP jeśli zostały aktywowane jako karty biblioteczne) oraz hasło przypisane do konta bibliotecznego, a następnie wybrać sieć – BUW.Hotspot.
Odzyskiwanie hasła – po nowe hasło należy zgłosić się do Wypożyczalni albo skorzystać z opcji „Zapomniałeś hasła” dostępnej pod panelem logowania do konta bibliotecznego ( Film instruktażowy).

EDUROAM – w BUW istnieje też możliwość skorzystania z sieci bezprzewodowej EDUROAM, zapewniającej darmowy dostęp do Internetu pracownikom i studentom Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych uczelni i jednostek akademickich.

Edytory tekstów

W BUW znajdują się komputery z dostępem do programów pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint). Rozmieszczenie stanowisk znajduje się w tabeli poniżej.

Komputery wyposażone są również w napęd CD/DVD  i USB. Wyniki pracy można przegrać na dysk USB oraz wydrukować.

Komputery w Czytelni i terminale katalogowe w holu katalogowym nie są podłączone do Internetu.

Rozmieszczenie stanowisk
  • na wszystkich stanowiskach z dostępem do Internetu (poziom 1 i 2)

Na tych komputerach należy zalogować się – wpisać numer karty bibliotecznej (lub ELS/ELD/ELP jeśli zostały aktywowane jako karty biblioteczne) oraz hasło przypisane do konta bibliotecznego.

• na wybranych stanowiskach w holu katalogowym, przy Wypożyczalni i w dziedzinie Nauki historyczne (poziom 1) oraz w Czytelni, Czytelni Czasopism Bieżacych i dziedzinie Dzieła treści ogólnej. Bibliotekoznawstwo (poziom 2).

Na tych stanowiskach można korzystać wyłącznie z katalogu oraz strony BUW. Nie ma konieczności logowania się.

Internet i MS Office
  • na poziomie 1 – obok Informatorium, przy Wypożyczalni, w Paraczytelni w dziedzinie Filozofia. Psychologia. Religia. Oświata, w dziedzinie Nauki historyczne;
  • na poziomie 2 – w Paraczytelni w dziedzinie Nauki społeczne. Antropologia, w Czytelni Czasopism Bieżących, w dziedzinie Dzieła treści ogólnej. Bibliotekoznawstwo.
  • na poziomie 3 – w kabinach pracy indywidualnej nad Czytelnią.
Dostęp do wydawnictw Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
  • na terminalach katalogowych w holu katalogowym, przy Wypożyczalni i w dziedzinie Nauki historyczne (poziom 1) oraz w Czytelni, Czytelni Czasopism Bieżacych i dziedzinie Dzieła treści ogólnej. Bibliotekoznawstwo (poziom 2).

Do treści normy można wejść poprzez link z katalogu online bibliotek UW.

Kabiny dla osób niedowidzących
  • na poziomie 2 – w dziedzinie Prawo. Nauki polityczne.
Rozmieszczenie stanowisk na mapach