26 marca 2018 r. – otwarcie Kącika Kulturalnego UNAM

Zapraszamy na uroczyste otwarcie Kącika Kulturalnego UNAM (Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku)

26 marca 2018 r. (poniedziałek), godz. 13.30
poziom 1, w pobliżu Informatorium

Czym jest Kącik Kulturalny UNAM?
Kącik Kulturalny UNAM ma za zadanie stworzyć przestrzeń w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW), która umożliwi zapoznanie się z zasobem wydawniczym Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM) – największego uniwersytetu w Ameryce Łacińskiej.

Co można znaleźć w Kąciku Kulturalnym UNAM?
Użytkownicy BUW będą mieli dostęp do cyfrowych zasobów Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku, oferującego studentom podcasty, filmy, audycje radiowe, dokumenty literackie i opracowania naukowe.
Platforma gromadzi różnorodne materiały i ułatwia do nich dostęp na jednej stronie internetowej. Na przykład biblioteka wirtualna umożliwia bezpłatne pobieranie książek elektronicznych. Można również obejrzeć filmy pochodzące ze zbiorów Filmoteki Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku, posłuchać programów o literaturze meksykańskiej, a także zapoznać się z najnowszymi badaniami naukowymi opublikowanymi w czasopismach Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku.
Projekt ten jest znany w państwach takich jak Kanada, Chiny, Kostaryka, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, a jego celem jest zapoznanie studentów z całego świata z bogatym katalogiem kulturalnym Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku.

Gdzie jest Kącik Kulturalny UNAM?
Kącik Kulturalny UNAM znajduje się na pierwszym piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 w pobliżu Informatorium.