Jubileusz 20 lat BUW na Powiślu

11-16 grudnia 2019

Z okazji jubileuszu 20-lecia funkcjonowania BUW w nowym gmachu przy ul. Dobrej 56/66 na Powiślu zapraszamy na wydarzenia:

11 grudnia 2019 r. (środa) godz.14.00 – dyktando
Dyktando dla czytelników, pt. BUW czyni Mistrza. Dyktando w BUW – wydarzenie objęte honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, oraz patronatem honorowym i merytorycznym prof. Jerzego Bralczyka. Dyktando odbędzie się w dwóch wersjach językowych: polskiej (sala 316 im. S. B. Lindego, III p.) i angielskiej (sala 256). Partnerem merytorycznym angielskiego dyktanda jest Szkoła Języków Obcych UW.
Główne nagrody dla zwycięzców dyktanda zostały ufundowane przez Hotel Raffles Europejski Warsaw.
Tego dnia przed salą 316 zostanie zaprezentowane pierwsze wydanie „Słownika Języka Polskiego” autorstwa S.B. Lindego. Pierwszy tom Słownika ukazał się w roku 1807, autor osobiście nadzorował jego druk.

Autorem tekstu dyktanda w wersji polskiej jest Barbara Chmielewska – kierownik Oddziału Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów BUW. Autorem dyktanda w wersji angielskiej jest dr hab. Michał B. Paradowski z ILS UW.
Regulamin dyktanda BUW czyni Mistrza

11 grudnia przed Czytelnią Ogólną pod Wielkim Świetlikiem, II p. – wystawa
Wystawa Reminiscencje II prezentująca fotografie osób ze świata nauki, literatury i sztuki, które odwiedziły BUW oraz fotografie upamiętniające ważne wydarzenia, które odbyły się w BUW od dnia otwarcia do dzisiaj.

16 grudnia (poniedziałek) o godz. 14.00, pasaż BUW – spotkanie
Urodzinowe spotkanie przyjaciół, czytelników i pracowników BUW: uroczyste ogłoszenie wyników dyktanda z wręczeniem nagród laureatom, premiera BUWoskopu – jubileuszowego notesu architektonicznego, urodzinowy tort oraz możliwość odbicia okolicznościowej pieczęci z księgą HINC OMNIA i zrobienia unikatowej zakładki do książki.

Zapraszamy!