Zasoby online – zawsze dostępne

Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty zasobów elektronicznych UW i BUW – czasopism, książek i baz.

Studenci i pracownicy UW mają pełny dostęp zdalny do wszystkich kolekcji pozostających w naszej subskrypcji.

Pełna oferta baz wraz z ich opisem i możliwością logowania znajduje się na stronie BUW w zakładce Zasoby online.

Wejście i wyszukiwanie dostępne jest ze strony głównej BUW w zakładkach: Multiwyszukiwarka, E-czasopisma, E-książki.

Aby skorzystać z zasobów multiwyszukiwarki, e-czasopism i e-książek, należy zalogować się za pomocą numeru karty bibliotecznej (numeru ELS/ELP pisanego bez spacji) i hasła.

Zaległości na koncie (kary, przetrzymane książki) nie są przeszkodą w dostępie do zasobów elektronicznych.

Wskazówki wyszukiwania:

Uwaga! Wydawcy, których bazy udostępnialiśmy dotychczas wyłącznie w sieci UW, umożliwili nam uruchomienie również zdalnego dostępu do:

  • bazy EMIS – zawierającej raporty ekonomiczne, finansowe i notowania spółek z całego świata, do 30 kwietnia 2020 r.,
  • bazy Lex – zawierającej m. in. akty prawne, orzecznictwo, komentarze i monografie, do końca czerwca 2020 r.

Wejścia do baz oraz instrukcje korzystania znajdują się na stronie https://www.buw.uw.edu.pl/zasoby-online/bazy-online/

Informujemy ponadto, że można zgłosić sugestię zakupu książek, których nie ma w subskrypcji UW:

  • Platforma Ibuk – można to zrobić bezpośrednio z platformy (zobacz filmik instruktażowy) lub przesyłając prośbę na adres e-mail: informator.dziedzinowy@uw.edu.pl.

Uwaga! Wejście do subskrybowanych przez UW zasobów Ibuk Libra możliwe jest tylko przez stronę BUW. Biblioteka nie dysponuje indywidualnym kodem PIN. Dane do logowania przy zdalnym dostępie to numer karty bibliotecznej / ELS / ELP oraz hasło do konta bibliotecznego i e-zbiorów.

  • Platforma Dawsonera – korzystając z przycisku „Request rental” po zalogowaniu się na swoje konto na platformie. Żądany tytuł powinien być dostępny w przeciągu 24 godzin.

Przypominamy, że:

  • Studenci, doktoranci i pracownicy UW, którzy posiadają ELS i ELP, a nie założyli jeszcze konta bibliotecznego,  mogą je zdalnie aktywować. Szczegółowe informacje i linki do aktywacji znajdują się w zakładce Zapisy na stronie https://www.buw.uw.edu.pl/informacje-praktyczne/jak-korzystac/
  • Uwaga! Procedura zdalnej aktywacji i/lub aktualizacji konta czytelnika dostępna jest tylko dla studentów, doktorantów i pracowników UW z wprowadzonym do USOS kompletem danych.
  • Jeśli jako karta biblioteczna zostały aktywowane ELS/ELP, to numerem karty bibliotecznej jest 13-cyfrowy numer ELS/ELP pisany bez spacji.
  • Hasło do aktualnego konta bibliotecznego można odzyskać poprzez opcję „Zapomniałeś hasła” dostępną pod panelem logowania do konta bibliotecznego (Instrukcja odzyskania hasła).
  • Konta biblioteczne studentów, doktorantów i pracowników UW, których termin ważności przypadał między 11 marca a 30 maja, zostały automatycznie przedłużone do 31 maja. Pozostałe przypadki, wymagające przedłużenia ważności konta, można zgłaszać na adres: reklamacje.buw@uw.edu.pl.
  • Uwaga! Studenci, doktoranci i pracownicy UW, nieposiadający kart ELP/ELD/ ELS, mogą teraz również założyć konto biblioteczne, które umożliwi im korzystanie ze zbiorów elektronicznych w domu. Prośby o założenie konta należy kierować z konta pocztowego zarejestrowanego w USOSie na adres reklamacje.buw@uw.edu.pl

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).