Logotypy

O księdze znaku

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) opracowała Księgę Znaku, która określa szczegółowe zasady wykorzystania i zamieszczania znaku firmowego (logo) BUW. Każdy podmiot wykorzystujący logo BUW zobowiązany jest do postępowania zgodnie z wytycznymi zawartymi w Księdze Znaku.

Logotyp BUW jest znakiem prawnie chronionym. Do jego stosowania uprawnione są tylko jednostki organizacyjne uczelni, które zobowiązane są jednocześnie do przestrzegania zasad określonych w Księdze Znaku.

Wszelkie podmioty pozauczelniane oraz organizacje studenckie mogą wykorzystać logotyp BUW w swoich publikacjach bądź drukach wyłącznie za zgodą Oddziału Promocji, Wystaw i Współpracy lub władz Biblioteki Uniwersyteckiej. Konieczne jest też zatwierdzeniu projektu akcydensu pod kątem zasad określonych w Księdze Znaku, aby zapobiec niedopuszczalnym modyfikacjom lub użyciem znaku w celach, które mogą szkodzić wizerunkowi Biblioteki Uniwersyteckiej.

Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy sprawuje nadzór nad prawidłowym wykorzystaniem logotypu BUW.

Logotyp w różnych formatach do pobrania dostępny jest poniżej:

miniaturka logotypu z typografią Logotyp w wersji z typografią JPG PDF AI
miniaturka logotypu Logotyp w wersji bez typografii JPG PDF AI
miniaturka logotypu poziomego Logotyp w formie poziomej JPG PDF AI
miniaturka logotypu z typografią w kontrze Logotyp w kontrze, w wersji z typografią JPG PDF AI
miniaturka logotypu w kontrze Logotyp w kontrze w wersji bez typografii JPG PDF AI
miniaturka logotypu poziomego w kontrze Logotyp w kontrze w formie poziomej JPG PDF AI
ikona zip Zestaw logotypów archiwum ZIP
ikona pdf Księga znaku PDF

Uwaga: pliki JPG w przestrzeni barw CMYK, właściwej dla plików do druku, mogą być wyświetlane nieprawidłowo przez przeglądarki internetowe.

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).