Potrzebujesz książki? Zdecyduj o jej zakupie!

Uwaga! To jest wpis archiwalny.
Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

Czytelniku, teraz możesz sam zdecydować, która z oferowanych 200 tys. elektronicznych książek zostanie kupiona przez Bibliotekę!
Od 16 listopada BUW uruchamia nową usługę Zakup Decyzją Czytelnika, znaną na świecie jako DDA (Demand Driven Acqusition).
Co miesiąc przeznaczymy pewną kwotę z naszego budżetu na zakupy w usłudze ZDC.

Uwaga! Od 13 grudnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r., ze względu na zamknięcie roku sprawozdawczego, usługa będzie niedostępna. Zostanie ona wznowiona od 2 stycznia 2019 r.

Aby przejrzeć kolekcję książek do zakupu, wybierz zakładkę E-książki, znajdującą się na głównej stronie BUW i w pasku Szukaj wpisz dowolne słowo. Książek możesz szukać przez tytuł, autora lub słowa kluczowe.

Czerwony przycisk przy tytule książki: Zakup Decyzją Czytelnika    – oznacza, że nie jest ona jeszcze własnością BUW, ale zostanie automatycznie zakupiona przez Bibliotekę w przypadku spełnienia któregoś z następujących warunków:

  • jeśli pobierzesz całą e-książkę,
  • albo wyświetlisz ją przez ponad 10 minut,
  • lub otworzysz ponad 10 stron,
  • albo wydrukujesz, wyślesz e-mailem, skopiujesz i wkleisz część strony z e-książki.

Z powyższych opcji możesz skorzystać po zalogowaniu się na swoje konto założone na platformie EBSCOhost.

Przed zakupem rekomendujemy przejrzenie zawartości książki w Google Book Preview  

Jeśli jesteś przekonany, że właśnie ta pozycja powinna trafić do stałego zbioru BUW, naciśnij przycisk

Dostęp do tekstu jest możliwy tylko dla jednego, zalogowanego, jednoczesnego użytkownika. Możesz jednak zarezerwować książkę. Dostaniesz powiadomienie mailem, kiedy książka będzie dostępna.

Uwaga! Pozostałe e-zasoby, w tym również książki elektroniczne już zakupione przez Bibliotekę, znajdziesz przez Multiwyszukiwarkę oraz w Zasobach online.

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).