Kindloteka w BUW

Z przyjemnością informujemy, że od 2 października 2017 r. rozpoczynamy wypożyczanie czytników e-książek marki Kindle, podarowanych nam przez firmę Amazon z okazji 200 lat BUW. Oprócz urządzeń darczyńca przekazał bibliotece licencję na korzystanie z puli książek ze sklepu amazon.com.

Na początek udostępnimy Państwu pozycje w języku angielskim z następujących dziedzin: bibliotekoznawstwo, biologia, chemia, edukacja, ekonomia, geografia, historia, muzyka, politologia, technika.
Kindle będą wypożyczane na 30 dni wszystkim osobom posiadającym ważną kartę biblioteczną, uprawniającą do wypożyczania zbiorów BUW.
W celu ochrony książek przekazanych nam przez firmę Amazon, czytniki mają założoną tzw. „blokadę rodzicielską”. Jednak użytkownicy będą mogli umieszczać na czytniku własne książki. Przed zwrotem czytnika do biblioteki należy usunąć z niego wszystkie samodzielnie wgrane materiały.
Wypożyczający ponoszą odpowiedzialność materialną za przetrzymany, zagubiony lub uszkodzony czytnik.
Szczegółowe zasady udostępniania czytników znajdują się w regulaminie Zasady wypożyczania czytników książek elektronicznych (e-książek) w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW).

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).