BUW na Powiślu ma 22 lata!

15 grudnia 2021

#BUWmaniac to hasło 22. urodzin Biblioteki Uniwersyteckiej na Powiślu.

15 grudnia BUW zaprasza swoich użytkowników, ale i wszystkich fanów gmachu i ogrodów, do deklarowania swojej „maniakalnej” sympatii dla Biblioteki Uniwersyteckiej.

22 lata temu, 15 grudnia 1999 roku o godzinie 9:00 do gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 56/66, autorstwa Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego, wszedł pierwszy czytelnik. Po wstępnej fazie przeprowadzki zbiorów z budynku starej biblioteki na kampusie głównym miał on do dyspozycji 90 tys. woluminów książek i czasopism w wolnym dostępie i 1,5 mln w magazynie; obecnie jest to – odpowiednio – około 550 tys. i blisko 3 mln, przy stałym dynamicznym wzroście oferty elektronicznej, również z zastosowaniem usługi ZDC (Zakup Decyzją Czytelnika).

Dla wiernych, a nawet zagorzałych czytelniczek i czytelników, dzień ten będzie okazją do złożenia sobie nawzajem życzeń. Czas pandemii okazał się i dla BUW trudnym sprawdzianem, którego pozytywne zaliczenie było i jest możliwe głównie dzięki współpracy i zrozumieniu użytkowników, akceptujących zmiany narzucone przez wymogi sanitarne. Chcielibyśmy naszym stałym bywalcom za to gorąco podziękować oraz złożyć wszystkim naszym równolatkom (ale nie tylko!) najserdeczniejsze życzenia zdrowia i powodzenia w realizacji naukowych planów.

Jeśli BUW masz we krwi, przyjdź do nas 15 grudnia, zrób zdjęcie na naszej urodzinowej ściance i oznacz się #BUWmaniac. Dla wszystkich buwmaniaków i buwmaniaczek przygotowaliśmy specjalne naklejki, które będą czekały między innymi przy Informatorium.