E-książki

IBUK Libra (pol.)

 

Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

 

Kolekcja podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki, dostępnych w formie czytelni online. Nie ma możliwości pobierania książek, natomiast można odkładać je na wirtualnej półce myIBUK wraz z notatkami, zakładkami, itp. (opcja dla zalogowanych użytkowników).
Kod PIN? Biblioteka nie dysponuje indywidualnym kodem PIN. Dane do logowania to: numer karty bibliotecznej/ELS oraz hasło do konta bibliotecznego i pozostałych e-zbiorów.
Dostęp do większości książek wykupiony został dla 5 równoczesnych użytkowników. Dla książek, które są częściej czytane, wykupione zostały większe dostępy (dla 10 równoczesnych użytkowników).
Zapraszamy do obejrzenia filmów promocyjnych IBUK Libra: Film 1 , Film 2 , Film 3 , Film 4

Dodatkowo w IBUK Libra - Wielki Słownik PWN OXFORD (pol.-ang., ang.-pol.)

Aby skorzystać ze Słownika PWN Oxford należy zalogować się na platformie IBUK Libra (założyć własne konta użytkownika). Instrukcja logowania i korzystania ze słownika.

Co wyróżnia elektroniczną wersję słownika?

  • 1 000 000 angielskich i polskich jednostek leksykalnych znaczeń, wyrazów, typowych połączeń wyrazowych, frazeologizmów i idiomów;
  • terminy specjalistyczne z około 100 różnych dziedzin;
  • brytyjska i amerykańska wymowa;
  • trafne tłumaczenia, doprecyzowane tzw. dyrektywami wyboru (typowe podmioty, dopełnienia, wyrazy określane);
  • rozróżnienie angielskich odpowiedników ze względu na zakres stosowania (brytyjska, amerykańska, australijska, kanadyjska odmiana języka;
  • angielskie czasowniki złożone (tzw. phrasal verbs).

Dostęp dla równoczesnych 20 użytkowników.

eBook Academic Collection (EBSCO)

 

Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Wielodziedzinowa kolekcja książek elektronicznych.

Uwaga! Aby wejść do bazy e-książek, należy wybrać eBook Academic z listy wszystkich dostępnych baz EBSCO!

Instrukcje wyszukiwania znajdują się tutaj.

Aby pobrać książkę należy założyć indywidualne konto użytkownika na platformie Ebsco (przycisk Zarejestruj się / Sign in widoczny w prawym górnym rogu ekranu). Wymagana jest również instalacja dodatkowego oprogramowania Adobe® Digital Editions, do którego link dostępny jest jest podczas pobierania książki.
Instrukcje pobierania książki oraz korzystania z aplikacji mobilnej EBSCO znajdują się tutaj.

Dawsonera
Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Wielodziedzinowa kolekcja podręczników w języku angielskim.

Przy pierwszym wejściu do bazy należy zarejestrować się (Sign in w prawym górnym rogu, opcja Register). Przy następnych wizytach należy logować się na ustanowiony podczas rejestracji login i hasło, korzystając z pola Direct Login (wejście przez Sign in).

Elsevier ebooks
Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Licencja krajowa Elsevier została rozszerzona o pakiet książek (lista tytułów). Książki dostępne są na dotychczasowej platformie wydawcy ScienceDirect w zakładce Books .
Aby uzyskać dostęp do tytułów pełnotekstowych należy użyć filtra All Access Types widocznego po prawej stronie ekranu i wybrać Full-text access).

JSTOR Open

Wejście do bazy

Książki elektroniczne otwartym dostępie (bez konieczności logowania). Lista dostępnych tytułów znajduje się na stronie wydawcy.

My iLibrary
Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Kolekcja zawiera 86 tytułów z różnych dziedzin zakupionych przez BUW. Z naszą kolekcją można zapoznać się tutaj. Propozycje powiększenia kolekcji o nowe tytuły (pochodzące z oferty MyiLibrary) można zgłaszać
w bibliotekach wydziałowych lub do Oddziału Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów BUW (e-mail: gromadzenie.buw@uw.edu.pl).
Więcej o MyiLibrary.

Springer
Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Książki wydawnictwa Springer: archiwa serii książkowych, w tym 17 serii od pierwszego woluminu do rocznika 2008 oraz dalszych 9 serii z archiwami z lat 1997-2008 (patrz lista tytułów wszystkich tomów w seriach książkowych) oraz pełną kolekcję 3009 książek elektronicznych wydanych przez Springera w roku 2005. Fizyka, chemia, matematyka, nauki inżynieryjne.

Wiley Books
Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Wielodziedzinowa kolekcja książek elektronicznych. Lista dostępnych tytułów w katalogu wydawcy.
W celu przeglądania książek, w zakładce Publications należy wybrać Books (po prawej stronie ekranu). Aktywny dostęp wyłącznie do publikacji oznaczonych symbolem otwartej kłódki.

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).