Zakup Decyzją Czytelnika – oddajemy kolekcję książek elektronicznych w ręce naszych Użytkowników

Dla kogo?

Wszyscy posiadacze aktywnego konta w BUW mogą ponownie wybierać książki z puli ponad 200 tys. tytułów i kupować je w sposób automatyczny. Studenci i pracownicy UW także w dostępie zdalnym.
W modelu Zakup Decyzją Czytelnika to Użytkownicy kształtują kolekcję książek elektronicznych.
Koszt zakupu książek ponosi Biblioteka, nie Czytelnik!

Jak kupić?

Aby zapoznać się z dostępnymi e-książkami należy w zakładce E-książki   wybrać z listy dostępnych baz: Zakup Decyzją Czytelnika
Książki przeznaczone do zakupu oznaczone są czerwoną etykietą

Jak korzystać?

Należy wyszukać e-książki wprowadzając w pole wyszukiwawcze: temat, autora, tytuł lub słowo kluczowe. Większość książek w kolekcji ZDC to publikacje w języku angielskim.

Następnie spośród listy wyników należy wybrać interesujący tytuł. Przed otwarciem/pobraniem książki, można zapoznać się z jej treścią, przeglądając spis treści.

Po kliknięciu w Pełny tekst, Spis treści lub Pełne pobranie – Czytelnik otrzymuje powiadomienie o możliwości dokonania automatycznego zakupu tej książki.


Jeśli Czytelnik zdecyduje się skorzystać z tej książki spełniając powyższe warunki – zostaje ona kupiona przez BUW.

Książkę można czytać online z poziomu platformy EBSCO wybierając opcję Pełny tekst PDF/EPUB lub pobrać na własny komputer (Pełne pobranie), uprzednio logując się do swojego konta EBSCOhost.

Aby utworzyć konto EBSCOhost, należy w prawym górnym rogu strony wybrać Zaloguj się i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Instrukcja Jak założyć konto EBSCO

W przypadku pobrania książki na własny komputer, niezbędna będzie także instalacja wtyczki Adobe Digital Editions (z oficjalnej strony dostawcy). Podczas pobierania książki wyświetli się komunikat z właściwym linkiem do aktualnej wersji oprogramowania.

Uwaga! W przypadku problemów z założeniem konta EBSCO proponujemy:

  • skorzystanie z innej przeglądarki (np. Firefox),
  • utworzenie konta EBSCO bezpośrednio na tej stronie: https://auth.ebsco.zone/user/create?ui_locales=PL. Po utworzeniu konta w ten sposób, do późniejszego logowania się należy używać adresu e-mail zamiast nazwy użytkownika.

Zapraszamy do korzystania!

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).