Wystawa plakatu grupy Turbo Poster

Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

Zapraszamy na wystawę grupy Turbo Poster w pasażu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w dniach 3-28 lipca 2019 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 lipca 2019 r. o godz. 17.30 w pasażu BUW.

Zapraszamy!

Grupa artystyczna TURBO POSTER działa na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zrzeszając studentów tworzących plakaty pod opieką wielkiego polskiego plakacisty prof. Lecha Majewskiego. Działania grupy skupiają się na poszukiwaniu kreatywnych wizualnych odpowiedzi na problemy związane z otaczającym światem. Grupa już od 8 lat ogłasza i rozstrzyga szybkie konkursy plakatowe otwarte dla wszystkich studentów.

Na wystawie prezentowane są różnorodne tematycznie plakaty członków grupy, stworzone w roku akademickim 2018/2019 oraz plakaty uczestniczące w międzynarodowym konkursie plakatowym, który grupa TURBO POSTER ogłosiła wspólnie z Polskim Komitetem ds. UNESCO. Konkurs pt “Różnorodność – dobro wspólne” został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, przypadającego na 21 maja 2019 roku.”