Dla studentów
Napisz z nami pracę dyplomową
Zapraszamy na cykl szkoleń z zakresu pisania pracy dyplomowej.
W roku akademickim 2020/2021 szkolenia odbywają się poprzez Google Meet. Zajęcia trwają od 60 do 120 minut.
Pod terminem każdego szkolenia będzie umieszczony link do tego szkolenia.
Jak i gdzie szukać literatury do pracy dyplomowej?
W czasie szkolenia zostanie zaprezentowany proces wyszukiwania, a następnie zostaną omówione ogólne źródła informacji naukowej (bibliografie, katalogi bibliotek, wyszukiwarki publikacji naukowych, repozytoria, biblioteki cyfrowe).
Czas: 90 min
Terminy szkoleń |
15 kwietnia 2021 r., godz. 13.30-15
Link do spotkania: |
29 kwietnia 2021 r., godz. 14-15.30
Link do spotkania: |
Zaloguj się do wiedzy. Praktyczne umiejętności korzystania z e-zbiorów. Książki i czasopisma elektroniczne w sieci UW
Podczas szkolenia prezentowana jest pełna oferta licencjonowanych zasobów elektronicznych UW (e-czasopism, ebooków i baz) wraz z praktycznym omówieniem kilku najważniejszych narzędzi wyszukiwawczych. Omawiane są również możliwości pracy z dokumentami elektronicznymi (tj. pobieranie artykułów, książek i innych materiałów) oraz inne sposoby efektywnego wykorzystania dostępnych zasobów.
Czas: 60 min
Terminy szkoleń |
20 kwietnia 2021 r., godz. 13-14
Link do spotkania: |
Zasoby online dla historyków i archeologów
Cel: rozwój umiejętności korzystania z zasobów dziedzinowych dostępnych online
Czas: 60 min.
Terminy szkoleń |
16 kwietnia 2021 r. , godz. 17-18
Link do spotkania: |
Zasoby online dla polonistów: bazy bibliograficzne, e-książki, e-czasopisma
Szkolenie jest poświęcone najważniejszym zasobom elektronicznym dotyczącym polonistyki dostępnym w sieci UW (czasopisma, książki) oraz zasobom ogólnodostępnym. Jest skierowane do studentów studiów licencjackich, magisterskich i do wszystkich zainteresowanych tematem.
Czas: 60-90 min
Terminy szkoleń |
22 kwietnia 2021 r., godz. 10-11.30
Link do spotkania: |
Redakcja tekstu naukowego w Microsoft Word
Warsztaty z zaawansowanej obsługi programu WORD. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby ułatwić sobie pisanie tekstu naukowego.
Celem szkolenia jest opanowanie mniej znanych, a bardzo przydatnych funkcji programu WORD, które ułatwią i zautomatyzują przygotowanie pracy naukowej.
Omówione zostaną: style akapitowe i znakowe, automatyczny spis treści, podział dokumentu na sekcje, tworzenie indeksów, odsyłaczy, nagłówków i stopek, przygotowanie strony tytułowej, a także przypisy, cytaty i bibliografia.
Czas: 120 min
Terminy szkoleń |
21 kwietnia 2021 r., godz. 12-14
Link do spotkania: |
Menedżery bibliografii – Mendeley
Mendeley to darmowy program do zarządzania dokumentami, służący do generowania cytatów i bibliografii w programie Microsoft Word, LibreOffice i LaTeX. Oprogramowanie umożliwia dodawanie (również bezpośrednio z baz), czytanie i organizowanie własnej biblioteki materiałów naukowych. Ponadto, jako narzędzie pracy grupowej Mendeley umożliwia dzielenie się dokumentami i notatkami z innymi użytkownikami.
Na warsztatach pomożemy rozpocząć pracę z programem, zainstalować oprogramowanie i założyć konto. Podpowiemy, jak utworzyć bibliotekę referencyjną, pobrać opis bibliograficzny bezpośrednio z baz danych i katalogów bibliotecznych, wstawiać cytaty oraz tworzyć bibliografię w zależności od wybranego stylu cytowania.
Czas: 90 min
Terminy szkoleń |
27 kwietnia 2021 r., godz. 15-16.30
Link do spotkania: |