2020 – nowe szkolenie dla naukowców!

Zapraszamy pracowników naukowych i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego na kurs online „Otwórz znaczy pochwal się! Jak dzięki otwartej nauce wypromujesz swój dorobek naukowy”.

O czym i jak będziemy szkolić?

Podczas kursu opowiemy:

• czym jest otwarta nauka i jak ją wykorzystać do promocji własnego dorobku naukowego,
  • gdzie i jak publikować teksty w otwartym dostępie,
  • na czym polega zarządzanie danymi badawczymi,
  • gdzie i jak publikować dane badawcze w otwartym dostępie,
  • jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi,
  • na jakich licencjach publikować prace naukowe i dane badawcze.

W kursie uwzględniamy wytyczne Narodowego Centrum Nauki, wytyczne programu Horyzont 2020 i Horyzont Europe, a także Ustawę 2.0.

Kurs składa się z czterech spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Podczas kursu wykorzystujemy różne formy nauczania, tj. webinaria, filmy oraz multimedialne prezentacje.

Kiedy i gdzie?

Szkolenie będzie trwało od 17 listopada do 17 grudnia. Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 16.00 na Google Meet oraz Google Classroom.

Jak się zapisać?

Zapisy trwają od 26 października do 10 listopada.

Formularz rejestracji

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!