Zbiory i katalogi

W BUW można skorzystać z ponad 3 mln zbiorów papierowych oraz zasobów elektronicznych.

Informacje o książkach, czasopismach oraz innych materiałach papierowych znajdujących się w BUW i bibliotekach wydziałowych zawiera katalog online bibliotek UW 

Ważna jest lokalizacja tytułu:

  • BUW Wolny Dostęp – samodzielnie szukaj książki na półce w Wolnym Dostępie według klasyfikacji WD.
  • BUW Księgozbiór Dydaktyczny– samodzielnie szukaj książki na półce w obszarze Księgozbioru Dydaktycznego (na poziomie 2) według sygnatury zaczynającej się od litery W.
  • BUW Magazyn – zamów książkę do Czytelni lub Wypożyczalni (czas oczekiwania 1 godz.). Czasopisma nie są wypożyczane na zewnątrz. Zamawia się je do Czytelni.
  • Biblioteki wydziałowe – wypożyczenie i zwrot odbywają się we wskazanej bibliotece.

Więcej informacji na stronie oraz w instrukcji

Zintegrowane przeszukiwanie Katalogu Bibliotek UW oraz zasobów elektronicznych umożliwia Multiwyszukiwarka. Kryteriami wyszukiwania mogą być m. in.: nazwiska autora, tytuły publikacji, słowa kluczowe oraz wiele innych parametrów.

Zasoby elektroniczne są też dostępne bezpośrednio  na stronie

Więcej informacji na stronie oraz w filmach instruktażowych: Książki elektroniczne w BUW, Korzystanie z Ibuk Libra w domu, Jak zalogowac się do Lex Omega ze strony BUW.

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).