Promocja książki Artura Krajewskiego pt. Bóg nie lubi głupców!

24 czerwca 2022

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie oraz Wydawnictwo Edukacyjne Perspektywy zapraszają na promocję nowego tomu poezji Artura Krajewskiego pt. Bóg nie lubi głupców, która odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godz. 18 w Sali widowiskowej na poziomie -1.

Spotkanie autorskie poprowadzi Antoni Pawlak z udziałem Krzysztofa Majchrzaka, Łukasza Maciejewskiego i Jerzego Jankowskiego.

Zapraszamy!

Kim jest Artur Krajewski?

Studiował Weterynarię, a ukończył Wydział Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarz, grafik, rysownik, artysta multimedialny. Z zamiłowania filozof, psycholog, czasami wróżbita, zawodowo profesor w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uwielbia ciszę i spokój, choć wszyscy wmawiają mu, że ma artystyczne ADHD. Nienawidzi polityki i jest zwolennikiem pluralizmu w życiu, mimo że jego poglądy są tak skrajne, że można je swobodnie odnaleźć na zbiorze punktów płaszczyzny euklidesowej – na brzegu koła.

Ma w swoim dorobku prawie dwieście akcji artystycznych, wystaw, happeningów, koncertów i przedstawień. Wymyślił kilka festiwali, prestiżowych nagród przyznawanych wybitnym ludziom, lecz w szczególności oddał się bezwiednie integracji środowisk twórczych i edukacji artystycznej. Może pochwalić się także, że był reżyserem parateatralnym, reżyserem filmów animowanych, kompozytorem, muzykiem, wokalistą, poetą, literatem, dziennikarzem, animatorem kultury, jurorem i czasami laureatem. A ostatnio ktoś mu powiedział, że wygląda bardziej jak bandyta niż artysta!

(za: https://asp.waw.pl/2022/06/13/bog/)