Otwarta nauka – szkolenie 8-29 kwietnia

Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

Zapraszamy pracowników naukowych, pracowników administracji i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego na drugą edycję kursu online “Otwórz znaczy pochwal się! Jak dzięki otwartej nauce wypromujesz swój dorobek naukowy”.

Podczas kursu opowiemy:

• czym jest otwarta nauka i jak ją wykorzystać do promocji własnego dorobku naukowego,
  • gdzie i jak publikować teksty w otwartym dostępie,
  • na czym polega zarządzanie danymi badawczymi,
  • gdzie i jak publikować dane badawcze w otwartym dostępie,
  • jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi,
  • na jakich licencjach publikować prace naukowe i dane badawcze.

W kursie uwzględniamy wytyczne Narodowego Centrum Nauki, wytyczne programu Horyzont 2020 i Horyzont Europe, a także Ustawę 2.0.

Kurs składa się z czterech spotkań prowadzonych w formie webinarium, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie trwa 90 minut.

Kiedy i gdzie?
Szkolenie będzie trwało od 8 do 29 kwietnia. Spotykamy się w każdy czwartek na Google Meet o godz. 15.

Linki do spotkań zostaną rozesłane do osób, które zarejestrowały się na szkolenie.

Jak się zapisać?
Zapisy trwają od 18 do 31 marca.

Uwaga, rejestracja została zakończona! Brak wolnych miejsc.