Od 24 kwietnia 2023 r. Biblioteka jest czynna całą dobę w poniedziałki i soboty

Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Jego Magnificencji Rektora Alojzego Z. Nowaka od 24 kwietnia 2023 r. BUW jest pilotażowo czynna przez całą dobę dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i soboty.

Decyzja o całodobowym otwarciu Biblioteki jest realizacją postulatu studentów UW o wydłużenie godzin otwarcia BUW, kierowanego do Władz Rektorskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Godziny otwarcia Biblioteki Godziny otwarcia agend: Zapisy, Punkt Informacji Wstępnej, Informatorium, Wypożyczalnia, Czytelnia Godziny otwarcia szatni z obsługą*
Poniedziałek 8-24

(tryb bezobsługowy: 8-9, 21-24)

Wtorek 0-22
(tryb bezobsługowy 0-9, 21-22)

(tryb bezobsługowy: 8-9, 21-22)

Sobota 8-24

(tryb bezobsługowy 8-9, 21-24)

Niedziela 0-20
(tryb bezobsługowy, czynne tyylko Informatorium 15-20)
15-20  (czynne tylko Informatorium) 15-20

* Nieodebrane okrycia wierzchnie będą przewieszane wraz z numerkami na stojak koło ochrony przy wejściu głównym.

W trybie bezobsługowym:

• Z BUW mogą korzystać tylko osoby posiadające ważną kartę biblioteczną.
  • Zapisy, Informacja Wstępna, Informatorium, Czytelnia i Wypożyczalnia są nieczynne.
  • Nie można zakładać ani przedłużać konta bibliotecznego oraz dokonywać rozliczeń.
  • Nie można odbierać książek zamówionych z Magazynu do Wypożyczalni i Czytelni oraz wypożyczać i zwracać kluczyków do kabin pracy indywidualnej.
  • W selfczekach można wypożyczać książki jedynie z WD i KD, prolongować termin zwrotu oraz opłacać karę.
  • Można zwracać wypożyczone książki do trezora albo przez selfczeki.
  • Do dyspozycji czytelników są Wolny Dostęp, WiFi (BUW.Hotspot), e-zbiory.

W związku ze zmianą godzin otwarcia BUW informujemy, że ze względów technicznych we wtorki i w niedziele o godz. 5 rano przez około 15 min. nie będą działały: katalog online, selfczeki, książkomat i system rejestracji wejść/wyjść z BUW.