Najpiękniej wydana książka Stanisława Lema

10 listopada-14 grudnia 2021

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek zaprosiło Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie do współpracy przy przeprowadzaniu Konkursu na Najpiękniej wydaną książkę Stanislawa Lema.

 

 

W efekcie obrad jury, w którym BUW reprezentuje dyrektorka Anna Wołodko, wybrano 30 okładek książek Stanisława Lema,  na które od dzisiaj można oddać głos na stronie serwisu Lubimyczytać.pl.

 

 

Powszechnie wiadomo, że piękna okładka zachęca do sięgnięcia po książkę, a dobrze zaprojektowana książka ułatwia czytanie. Zaprezentowane okładki zostały wyselekcjonowane przez jury spośród ponad stu zgłoszonych do konkursu. Uczestnicy konkursu proszeni są o krótkie pisemne uzasadnienie wyboru.

Dla osób, które nadeślą najciekawsze uzasadnienia, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i BUW przygotowali nagrody – torby z nadrukiem, notes architektoniczny oraz książki/niespodzianki autorstwa Stanisława Lema.

Zapraszamy do udziału!

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).