Kącik Kulturalny UNAM

Od 26 marca 2018 r. użytkownicy BUW będą mieli dostęp do cyfrowych zasobów Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM), oferującego studentom podcasty, filmy, audycje radiowe, dokumenty literackie i opracowania naukowe.

Kącik kulturalny UNAM znajdzie się na pierwszym piętrze Biblioteki w pobliżu Informatorium.

Platforma Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku, największego uniwersytetu w Ameryce Łacińskiej, gromadzi różnorodne materiały i ułatwia do nich dostęp na jednej stronie internetowej. Na przykład biblioteka wirtualna umożliwia bezpłatne pobieranie książek elektronicznych. Można również obejrzeć filmy pochodzące ze zbiorów Filmoteki UNAM, posłuchać programów o literaturze meksykańskiej, a także zapoznać się z najnowszymi badaniami naukowymi opublikowanymi w czasopismach UNAM.

Projekt ten jest znany w państwach takich jak Kanada, Chiny, Kostaryka, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania, a jego celem jest zapoznanie studentów z całego świata z bogatym katalogiem kulturalnym Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku.

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).