ENERGIA – wystawa tkanin Kamili Śladowskiej

26 czerwca – 18 lipca 2019

Wernisaż: 26 czerwca 2019, godz.17.00, pasaż BUW

Zapraszamy do obejrzenia wystawy tkanin autorstwa Kamili Śladowskiej pt. „Energia”, prezentującej przekrój dotychczasowych realizacji Artystki w postaci instalacji tkaninowych wykonanych na przestrzeni lat 2017-2019 w Polsce i we Francji.
Tkanina Eksperymentalna to prężnie rozwijający się nurt w polskiej sztuce, z powodzeniem wpisujący się w najnowsze tendencje artystyczne na świecie. Obecnie w środowisku warszawskim wiodącą rolę w tej dziedzinie sztuk wizualnych odgrywa Prof. Barbara Łuczkowiak prowadząca wraz z as. Aleksandrą Liput Pracownię Tkaniny Eksperymentalnej warszawskiej ASP.

Artystka w swojej twórczości stara się doprowadzić do przenikania malarstwa, ruchu i tańca poprzez różne media (malarstwo sztalugowe, tkaniny, fotografię, kostium, instalację, działania performatywno-happeningowe), rozumiejąc malarstwo nie tylko jako obraz na płaskim podłożu, ale jako zestawianie kolorów. Chętnie współpracuje z instrumentalistami oraz kompozytorami. Przyjazna kolorystyka jej prac, która często nawiązuje do kultur pozaeuropejskich, nastraja widza pacyfistycznie, wywołuje wrażenie lekkości, a zarazem powrotu do korzeni.
Jak twierdzi Artystka: „Kontemplacyjna energia pulsuje z koloru i przestrzeni. Tkaniny to cząstki malarstwa, które przedostają się do rzeczywistości.”

Kamila Śladowska (ur. 1996 r. w Warszawie) – artystka interdyscyplinarna zajmująca się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi i performansem tanecznym. Studiuje na IV roku na Wydziale Malarstwa, m.in. w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej warszawskiej ASP pod kierunkiem Profesor Barbary Łuczkowiak oraz kostiumografię w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Trzykrotna stypendystka Rektora warszawskiej ASP. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Laureatka konkursu ma­larskiego „Armenia-Tożsamość i Miłość” organizowanego przez Fundację Polsko-Ormiańską, Galerię Bardzo Białą. W ramach stypendium „Agrafka” zrealizowała malowidła w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Ząbkach. Od roku 2016 reżyseruje i tworzy kostiumy do działań zespołu na pograniczu happeningu i performansu teatru „Grupa Rica”. Jedno z Jej działań miało miejsce we francuskim Wersalu.
W 2018 zrealizowała program Erasmus na francuskiej uczelni ESBAMA w Montpellier.

Wystawy:

• Wystawa poplenerowa „Susiec 2013”
  • Wystawa poplenerowa „Susiec 2014”
  • Wystawa zbiorowa „Jedziemy z tym” w kawiarni dwóch takich (2016)
  • Wystawa zbiorowa studentów I roku Wydz. Malarstwa w domkach na Jazdowie (2016)
  • Wystawa poplenerowa „Dłużew 2016”
  • Wystawa komiksu na UW (2016 r.)
  • Wystawa „Winda Nieczynna” w galerii Kaplica (2017)
  • Wystawa pracowni Rysunku prof. Tomasza Milanowskiego (2017)
  • Juwenalia Artystyczne 2017 r.
  • Wystawa zbiorowa pracowni Tkaniny Eksperymentalnej (2017)
  • Wystawa indywidualna fotografii w galerii Kaplica „Oddech” (2017)
  • Wystawa zbiorowa JBC w galerii Spokojna (2018)
  • Wystawa zbiorowa Tkaniny Eksperymentalnej w ambasadzie Rumunii w Warszawie (2018)
  • Wystawa zbiorowa „Bilan” w Montpellier ESBAMA (2018)
  • Wystawa Tkaniny eksperymentalnej w Galerii Bardzo Białej (2018)
  • Wystawa indywidualna fotografii „Tajemnica” w galerii Kaplica (2018)
  • Wystawa Mała Niebieska Kredka w Gostyninie (2019)
  • Wystawa studentów pracowni malarstwa w Ostrowi Mazowieckiej (2019)

Organizator:
Kamila Śladowska
Współpraca:
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Miejsca ekspozycji: Galeria betoNOVE Propyleje (schody główne), balustrady nad holem katalogowym, pod Wielkim Świetlikiem (I i II p.)

Zapraszamy!