Dostępy testowe i nowości w zasobach online

Zapraszamy do testowania baz i korzystania z programów:

DigitalTheatre

Bogata w materiały multimedialne baza poświęcona sztuce teatralnej.

Materiały zawarte w bazie pochodzą z renomowanych teatrów, od uznanych twórców i innych światowych organizacji artystycznych. Zasoby bazy to m.in.
• ponad 400 klasycznych i współczesnych międzynarodowych produkcji,
• ponad 900 wywiadów poświęconych teatrowi, procesowi tworzenia spektaklu teatralnego, w tym także teatru eksperymentalnego, esejów, dokumentów, wykładów i przewodników studyjnych, obejmujących historię teatru, kontekst, analizę języka, encyklopedie i praktyczne techniki.

Więcej informacji na stronie wydawcy.

Oxford Scholarship Online

Kolekcja ponad 16 tysięcy książek akademickich z nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i medycyny w dostępie testowym.

Reprezentowane dyscypliny:

• Sociology

Cambridge University Press – książki elektroniczne

Nowa kolekcja e-książek na UW

Uzyskaliśmy dostęp do ponad tysiąca książek elektronicznych z psychologii z renomowanego wydawnictwa Cambridge University Press.

Lex Edytor

LEX Edytor to zaawansowane narzędzie do tworzenia i aktualizacji pism, umów oraz innych dokumentów powołujących przepisy lub orzeczenia.
Łączy pracę w systemie LEX z MS Word. LEX Edytor pomoże sprawdzić Twój dokument oraz podlinkować aktualne jednostki aktów prawnych i orzeczenia.

Program jest zainstalowany na oznakowanym stanowisku komputerowym w pobliżu Informatorium.

Więcej informacji o programie

Index Religiosus – International Bibliography of Theology, Church History and Religious Studies

Baza bibliograficzna, zawiera prawie 600 tys. opisów publikacji naukowych z teologii, religioznawstwa i historii Kościoła.
Dostęp do bazy uzyskaliśmy dzięki udziałowi naszej uczelni (Wydziału Artes Liberales) w projekcie ReIReS (Research Infrastructure on Religious Studies).

Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Dostęp będzie możliwy w czasie trwania projektu, to jest do stycznia 2021 r.