Dostępy testowe i nowości w zasobach online

Zapraszamy do testowania baz i korzystania z programów:

ARTSTOR

Artstor Digital Library zawiera treści multidyscyplinarne o szerokim zakresie z najlepszych muzeów, zbiorów prywatnych, bibliotek naukowych i archiwów fotograficznych, w tym rzadkie zbiory niedostępne nigdzie indziej. To najobszerniejsze źródło obrazu do użytku edukacyjnego i naukowego, które zawiera ponad 2.5 mln obrazów w wysokiej rozdzielczości, które łączy media ze światowych muzeów, bibliotek i archiwów ze specjalistycznym zestawem narzędzi do nauczania i uczenia się za pomocą materiałów wizualnych.

Aby skorzystać z wszystkich funkcji platformy należy się zalogować.

Materiały szkoleniowe

JSTOR – Art&Sciences IX-XV

Nowe kolekcje w dostępie czasowym: Arts&Sciences IX-XV

Dostęp czasowy do 8.11.2019 r.

Wykaz czasopism w poszczególnych kolekcjach

Przypominamy, że UW ma wykupiony dostęp do kolekcji Arts&Sciences I-VIII.

Cambridge University Press – książki elektroniczne

Nowa kolekcja e-książek na UW

Uzyskaliśmy dostęp do ponad tysiąca książek elektronicznych z psychologii z renomowanego wydawnictwa Cambridge University Press.

Lex Edytor

LEX Edytor to zaawansowane narzędzie do tworzenia i aktualizacji pism, umów oraz innych dokumentów powołujących przepisy lub orzeczenia.
Łączy pracę w systemie LEX z MS Word. LEX Edytor pomoże sprawdzić Twój dokument oraz podlinkować aktualne jednostki aktów prawnych i orzeczenia.

Program jest zainstalowany na oznakowanym stanowisku komputerowym w pobliżu Informatorium.

Więcej informacji o programie

Index Religiosus – International Bibliography of Theology, Church History and Religious Studies

Baza bibliograficzna, zawiera prawie 600 tys. opisów publikacji naukowych z teologii, religioznawstwa i historii Kościoła.
Dostęp do bazy uzyskaliśmy dzięki udziałowi naszej uczelni (Wydziału Artes Liberales) w projekcie ReIReS (Research Infrastructure on Religious Studies).

Wejście do bazy (z sieci UW) Wejście do bazy (spoza UW)

Dostęp będzie możliwy w czasie trwania projektu, to jest do stycznia 2021 r.