Nowości i dostępy testowe w zasobach online

Zapraszamy do korzystania z nowości, dodatkowych ofert wydawców i testowania baz elektronicznych.

Oznaczenia wejść:

Jest to wejście do bazy z komputerów, telefonów, tabletów itp. działających w sieci UW: w BUW, w bibliotekach wydziałowych i w innych jednostkach UW. Z tego wejścia mogą korzystać wszyscy czytelnicy BUW, posiadający ważne konto biblioteczne (t.j. ważną kartę biblioteczną lub ELS/ELD/ELP aktywowane jako karta biblioteczna).

Jest to wejście do bazy dla osób pracujących zdalnie, na komputerach i innych urządzeniach przenośnych działających poza siecią UW. Z tej opcji mogą korzystać wyłącznie studenci, doktoranci i pracownicy UW posiadający ważne konto biblioteczne. Wymagana jest autoryzacja za pomocą numeru karty bibliotecznej/numeru ELS/ELD/ELP oraz hasła do konta bibliotecznego.
Ebookpoint BIBLIO (Helion)
Wejście do bazy z sieci UW Wejście do bazy spoza sieci UW

Nowość w zbiorach BUW!
Multimedialna biblioteka cyfrowa, zawierająca ok. 7 tys. publikacji, głównie wydawnictw Helion i Onepress, w trzech formatach (ebooki, audiobooki, kursy video) z następujących dziedzin:

• Informatyka
  • Technika i Mechanika
  • Systemy Operacyjne
  • Elektronika
  • Grafika/Wideo/CAX
  • Programowanie
  • Sieci Komputerowe
  • Big Data
  • Machine Learning
  • Urządzenia mobilne
  • Web development
  • Office
  • Narzędzia programistyczne
  • Popularnonaukowe i Akademickie
  • Biznes i Ekonomia
  • Języki obce
  • Matematyka

Książki mogą być czytane przez 5 użytkowników jednocześnie.

Instrukcja logowania

Aby pobrać / wypożyczyć książkę należy założyć indywidualne konto użytkownika na platformie.

Po kliknięciu opcji „Pożycz” – książka zostanie dodana na wirtualną półkę i będzie na niej dostępna przez 14 dni. Jeżeli liczba dostępnych egzemplarzy wynosi zero, oznacza to, że wszystkie wykupione licencje zostały wykorzystane. W takim wypadku należy zaczekać, aż inni użytkownicy zwrócą kopie danej książki. Po przeczytaniu książki przed upływem 14 dni, należy kliknąć opcję „Oddaj”.

Opcja „Zamów w bibliotece” oznacza, że książki nie zostały zakupione przez Bibliotekę i nie ma do nich dostępu.