BUW współczesną ikoną architektoniczną Warszawy!

Bieżące aktualności są dostępne tutaj.

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie wygrał plebiscyt czytelników Gazety Wyborczej. O tytuł nowej ikony kandydowały obiekty stworzone po 1989 r.

„Szukaliśmy takiego, bez którego dziś nie można sobie wyobrazić Warszawy, który współtworzy DNA stolicy. W głosowaniu BUW wygrał wyraźnie”, czytamy w artykule Wyborczej. Gmach zaprojektowany przez architektów Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego od początku budził duże emocje.

Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na BUW. Cieszymy się, że jest to ważne i doceniane miejsce na mapie Warszawy. Budynek nie służy jedynie społeczności uniwersyteckiej, BUW pełni również funkcje biblioteki publicznej, jest otwarty dla wszystkich. A ogrody zapewniają odpoczynek wśród zieleni w centrum wielkiego miasta. Niezwykła architektura i spełnianie ważnych funkcji społecznych to właśnie BUW.

Artykuł w Gazecie Wyborczej