7. Aukcja dzieł sztuki współczesnej na rzecz BUW

18 stycznia-1 lutego 2022

Zapraszamy serdecznie do udziału w 7. Aukcji dzieł sztuki współczesnej organizowanej przez BUW we współpracy z portalem Artinfo.pl: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/7-aukcja-dziel-sztuki-wspolczesnej-na-rzecz-buw/internet 

Po raz kolejny, dzięki wspaniałomyślności i sympatii dla BUW wielu znakomitych twórców, Biblioteka może zaoferować interesujące prace opatrzone zarówno znanymi, renomowanymi nazwiskami,  jak i tymi mniej znanymi, a świetnie zapowiadającymi się – nazwiskami uczestników konkursów graficznych Gabinetu Rycin BUW. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na konserwację zbiorów historycznych i artystycznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Aukcje organizowane są od 2004 roku, a wpływy z nich umożliwiły przywrócenie świetności takim skarbom z naszych zbiorów, jak: Poezye Adama Mickiewicza w jubileuszowym, miniaturowym wydaniu z 1898 roku, oprawnym w metalową kasetkę; polski przekład dzieła Curtiusa Rufusa Quintusa O dziejach Aleksandra Wielkiego króla macedońskiego ksiąg dwanaście z 1618 roku; czy zestaw plansz anatomicznych Pinax microcosmographicus Stephanusa Michaela Spachrusa, wydanych w Amsterdamie w 1634 roku. Ze środków tych zakonserwowano również, m.in. listy generała Jana Krukowieckiego do żony Heleny z lat 1831-1835, rękopis Symfonii C-dur Tadeusza Bairda, cykl rycin Hansa Sebalda Behama z pierwszej połowy XVI wieku, cenne fotografie, np. Józefa Piłsudskiego. 

Zachęcamy do zapoznania się z pracami i licytowania na rzecz BUW: Dzieła sztuki współczesnej do nabycia w 7. Aukcji na rzecz BUW

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).