60+kultura – Weekend Seniora z kulturą

28-29 września 2018 r.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zaprasza na pokazy i wykłady w ramach akcji „60+ Kultura” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prosimy chętnych do wzięcia udziału w określonym wydarzeniu o gromadzenie się w oznaczonym miejscu w pasażu BUW na poziomie 0.
Zapraszamy również grupy zorganizowane max. do 15 osób.

Informacji udziela Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy BUW
tel. 22 55 25 309, 55 25175, 55 25 346, 55 25 283
promocja.buw@uw.edu.pl

• Piątek, 28 września 2018 r.
    • Godz. 10.00
      Cały naród wspiera…Naród. Prezentacja obiektów ze zbiorów Gabinetu Dokumentów Życia Społecznego w stulecie odzyskania Niepodległości.
      Sala 315, III p.
    • Godz.11.15
      Historia i kolekcja Gabinetu Rycin BUW – pokaz specjalny z okazji 200. rocznicy powstania.
      Pokaz rycin i rysunków z kolekcji historycznych (króla Stanisława Augusta, S.K. Potockiego i in.), autorstwa m.in. G.B. Piranesiego, Rembrandta, szkoły graficznej Rubensa.
      Gabinet Rycin, III p.
    • Godz. 12.30
      Z klasztoru na uniwersytet. Stare druki z bibliotek zakonnych w zbiorach BUW – pokaz.
      Sala 315, III p.
    • Godz. 13.45
      Warszawski pejzaż kartograficzny – historia miasta na planach XVIII i XIX w. Pokaz w Gabinecie Zbiorów Kartograficznych BUW.
      Gabinet Zbiorów Kartograficznych, III p. UWAGA – pokaz odwołany z powodu choroby osoby prowadzącej.
    • Godz. 15.45
      Gabinet Rycin, III p.
    • Godz. 17.00
      „Spaliłbym wszystkie wydania na jednym stosie!” – O losach XIX-wiecznych edycji dzieł Adama Mickiewicza w 220. Rocznicę urodzin poety.
      Wykład i pokaz XIX-wiecznych edycji dzieł Mickiewicza z kolekcji BUW.
      Czytelnia Gabinetu Zbiorów XIX Wieku, II p.
  • Sobota, 29 września 2018 r., godz. 9.00

Spacer po ogrodach BUW z komentarzem „uniwersyteckiego ogrodnika”: Barbara Siedlicka opowiada o najpiękniejszym ogrodzie dachowym w Polsce.

Zbiórka przed wejściem do BUW, w pasażu na poziomie 0.
Grupa maksymalnie do 20 osób.