10. Lipcowe koncerty w BUW – 5 i 19 lipca 2017 r., godz. 19

5 i 19 lipca 2017 r.

Podczas 10. edycji Lipcowych koncertów w BUW usłyszymy utwory, m.in.: Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Grażyny Bacewicz, Szymona Laksa i Fryderyka Chopina.
Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane przy wejściu głównym do BUW na godzinę przed koncertami, tj. 5 i 19 lipca 2017 r. od godz.18.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, sala im. Samuela Bogumiła Lindego (III p.).

Zapraszamy!

Koncert 5 lipca 2017, godz.19

Aleksandra Szwejkowska-Belica (skrzypce), Maria Belica (skrzypce), Cezary Sanecki (fortepian).

Program:
Henryk Wieniawski – Kujawiak, Obertas, Kaprys op. 18 nr 1 na dwoje skrzypiec Karol Szymanowski – Pieśń Kurpiowska, Taniec z baletu „Harnasie” Grażyna Bacewicz – Taniec słowiański, Kaprys polski, Marsz groteskowy, Krakowiak, Kujawiak na dwoje skrzypiec Szymon Laks – Suita polska cz. II
Juliusz Łuciuk – Trzy miniatury
Barbara Kaszuba – Wspomnienie o Januszu Korczaku
Romuald Twardowski – Sonatina na dwoje skrzypiec, Oberek

Koncert 19 lipca 2017, godz.19

Dominika Szlezynger (fortepian)

Program:
Domenico Scarlatti – Sonata E-dur K.531
– Sonata a-moll K.149
– Sonata E-dur K.162
Joseph Haydn – Sonata Es-dur Hob XVI nr 52