Stowarzyszenia, organizacje

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji:

AANLA – Association des Amis des Nouvelles du Livre Ancien

CERL – Consortium of European Research Libraries (przedstawiciel w Directors’ Board)

IAC – International Advisory Committee of Keepers of Public Collection of Graphic Art

IAML – International Association of Music Libraries (przedstawiciel w Directors’ Board)

ICAM – International Confederation of Architectural Museums

ifla-logo   IFLA – International Federation of Library Associations and Institutions

liber   LIBER – Ligue des Bibliotheques Europeennes de Recherche

Partnerzy

Łazienki Królewskie to letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Muzeum tworzy klasycystyczna architektura oraz piękne ogrody – ulubione miejsce spacerów mieszkańców Warszawy i turystów. W zabytkowych pałacach i pawilonach eksponowane są królewskie kolekcje obrazów, rzeźby i grafiki, a także dzieła światowego formatu na wystawach czasowych.
Łazienki Królewskie – jako nowoczesne, przyjazne dla publiczności muzeum – są miejscem licznych wydarzeń kulturalnych: od festiwali, poprzez koncerty, w tym słynne letnie recitale pod Pomnikiem Chopina, aż po wykłady i warsztaty edukacje.
Więcej informacji na stronie