Aukcja Dzieł Sztuki

Aukcja dzieł sztuki współczesnej na rzecz BUW – autorskie przedsięwzięcie BUW organizowane od 2004 roku, którego celem jest pozyskanie dodatkowych środków na konserwację obiektów z kolekcji artystycznych, historycznych i specjalnych. Dzięki sprzedaży dzieł wielu artystów, którzy przekazali swoje prace na rzecz dotychczas zorganizowanych aukcji (2004, 2005, 2007, 2010, 2013, 2016), pozyskano kilkadziesiąt tysięcy złotych, przeznaczonych na konserwację wielu cennych obiektów.

Dzieła, które nie zostały sprzedane na 6. Aukcji, będą licytowane na 7. Aukcji.

Zapraszamy Państwa na kolejną 7. Aukcję, która odbędzie się w dniach 18 stycznia – 1 lutego 2022 roku na portalu www.artinfo.pl.

Zdjęcia i opisy 125 obiektów przekazanych przez 120 artystów na 7.Aukcję prezentujemy poniżej:

1. Joanna WISZNIEWSKA-DOMAŃSKA, Biblioteka wspomnień uporządkowanych, 2018, grafika-technika własna, 19/50, 30 x 40 cm

2. Tomasz ŻOŁNIERKIEWICZ, Bułhakow, 2008, akryl na płótnie, 92 x 72 cm

3. Jerzy OLEK, Dzień i noc w ogrodzie Tenryu-ji, 2012, fotografia, 40 x 60 cm

.

4. Jadwiga ANTONIAK-SADLAKOWSKA, bez tytułu 2, 2016, wydruk na papierze fotograficznym, 40 x 60 cm

5. Bartosz NAPRAWA, Dziewiętnaście, 2016, sucha igła, 24/25, 19 x 14 cm (w ramie za szkłem: 32 x 25 cm)

.

6. Zdzisław BEKSIŃSKI, bez tytułu, 2005, grafika komputerowa/wydruk solventowy, 49 x 40 cm (w ramie 66 x 55 cm)

7. Agnieszka SKOPIŃSKA, Japoński poranek, 2008, akwaforta (43/200), 30 x 20 cm (w pp.37 x 29 cm)

.

8. Bożka RYDLEWSKA, Księga ptaków – seria Nowa Botanika, 2011, technika własna, wydruk kolekcjonerski, tusze pigmentowe na papierze archiwalnym, 52 x 39 cm

9. Aleksandra PAWLIKOWSKA, Veduta Veneziana, 2015, akwaforta/akwatinta 1/20, 24 x 33 cm

10. Michał BATORY, plakat do książki Paolo Coelho Zwycięzca jest sam z autografem Michała Batorego, 180 x 120 cm

11. Paulina BOBAK, Szufladkowanie, 2017, akwaforta/akwatinta, 50 x 33 cm

12. Małgorzata DMITRUK, Planty miejskie, 2000, litografia, 50 x 70 cm

13. Piotr TOŁYSZ, Rybi król, 2018, miedzioryt 5/50, 17 x 10 cm

14. Lech MAJEWSKI, plakat X Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, Radom 2012 , 100 x 70 cm

15. Weronika SIUPKA, Tablica na klucze z cyklu Auto-da-fé, 2017, akwaforta, akwatinta, 49 x 64 cm (w pp.64 x 85 cm)

16. Piotr SOCHA, bez tytułu 3, 2003, wydruk cyfrowy wysokiej jakości,, 50 x 40 cm

17. Karolina ZIMNA-STELMASZEWSKA, Inside – Outside, 2017, linoryt, 24 x 17 cm (w pp.48 x 32 cm)

18. Piotr SOCHA, bez tytułu 9, 2003, wydruk cyfrowy wysokiej jakości,, 40 x 50 cm

19.Anna MROCZKA, Kwiaty 1, 2005, pastel, 50 x 35 cm (w pp.70 x 50 cm)

20.Krzysztof SOSNOWSKI , Obłoki XXIX, 2011, akryl na papierze, 70 x 100 cm

21. Katarzyna STANNY, Boże Ciało w Łowickiem, 2012, fotografia, 40 x 50 cm

22. Joanna MATUSZCZYK, Poszukiwanie, 2018, akwaforta/akwatinta, 19 x 36 cm

23. Jacek ŁYDŻBA, Nie warto smucić się, 2018, gwasz na papierze, 35 x 50 cm

24. Zofia KLAJS, Global Crisis, 2010, plakat, 100 x 70 cm

25. Jeremi T. KRÓLIKOWSKI, Chicago I, 2003, pastel suchy, 27 x 35 cm, w antyramie: 100 x 70 cm

26. Magdalena MILAN, Hitchcock, 2015, węgiel na papierze, 60 x 44 cm (w pp.86 x 66 cm)

27. Ewa TRAFNA, bez tytułu, 2019/2020, farba olejna/ekolina/inne, 24 x 30 cm

28. Michał BERNAD, Natłok, 2010, akwaforta 6/11, 38 x 36 cm

29. Joanna WISZNIEWSKA-DOMAŃSKA, Pianista, 2013, grafika-technika własna, 25 x 35 cm

30. Katarzyna FERWORN-HORAWA, bez tytułu, 2019, akryl na płótnie, 110 x 200 cm

31. Magdalena BANAŚ, Autoportret, 2018, linoryt, 9 x 12 cm (w pp.22 x 24 cm)

32. Bogusław LUSTYK, Jeździec, 2018, akryl/tusz, 50 x 70 cm

33. Tomasz MYJAK, z cyklu Ogród XXIII, 2009,olej na płótnie, 51 x 65 cm

34. Marta SAMBOR, bez tytułu, 2007, akwarela, 29 x 20 cm

35. Nicolas GROSPIERRE, Niewypłacalni, z serii # 10, 2005, druk fotograficzny na aluminium, 50 x 50 cm

36. Wiesław SZAMBORSKI, Fiołki w słońcu białym, 2011, akryl na płótnie, 40 x 50 cm

37. Czesław KISZKA, Forma i kolor, 2005, olej na płótnie, 70 x 81 cm

38. Izabela STENKA, Punkt odniesienia, 2018, intaglio, 50 x 60 cm

39. Maria MAMCZUR, z cyklu Z notatnika 2, 2016, pastel olejny, 30 x 21 cm

40. Malwina ROZMARYNOWSKA, Początek końca, linoryt, e/a, 30 x 21 cm

41. Tomek SIKORA, Jesień z cyklu Cztery pory roku, 2009, druk na papierze akwarelowym 1/10, 29 x 42 cm

42. Agnieszka SKOPIŃSKA, Kąpu Kąpu, 2003, akwaforta, 24 x 18 cm

43. Andrzej Marian BARTCZAK, Cogito XXVI, 2001, barwny druk wypukły/monotypia rysowana, 70 x 52 cm (w pp.92 x 69 cm)

44. Marta BANASZAK, Magnesy, 2016, linoryt, 100 x 70 cm

45. Anna MASIUL-GOZDECKA, W innym pokoju, 2012, akryl na płótnie + tusz/spray, 80 x 60 cm

46. Krzysztof TOMALSKI, Osobliwość z cyklu Big Bang Genesis, 2018, sucha igła/mezzotinta/matryca aluminiowa, 36 x 49 cm

47. Leszek CEPAK, Równonoc,2015, technika mieszana/farba drukarska, 70 x 50 cm

48. Radosław ZAREMBA, bez tytułu 1, 2010, linoryt, 56 x 46 cm, bez tytułu 2, 2014, linoryt-punktoryt, 40 x 30 cm (dyptyk)

49. Anna FORYCKA-PUTIATYCKA, Bercy,2009, pastel suchy na papierze, 40 x 58 cm

50. Dariusz PALA, Shower girl, 2013, akryl/monotypia na papierze, 100 x 70 cm

51. Agnieszka CIEŚLIŃSKA, Uniwersum On, 2009, serigrafia, 100 x 70 cm

52. Kamila BIAŁKOWSKA-ISMAIŁ, Pilnowanie czasu, 2015, technika autorska, 70 x 50 cm

53. Jolanta WAGNER, Maria, 2004, rzeźba ceramiczna, barwiony wosk pszczeli, wys. 27 cm, szer. 16 cm, gł. 13 cm

54. Bogna HISZPAŃSKA, Wiszący most, 2004/2011, mozaika papierowa/kolaż, 70 x 50 cm

55. Elena LOLA LOLI (Elena Leszczyńska), A może Cię tam zanieść?, 2016, technika mieszana na papierze, wymiar w oprawie 51 x 51 cm

56. Barbara JONDERKO-JAGŁA, Bezmiar ciszy, 2016, olej na płótnie, 40 x 50 cm

57. Barbara GROTOWSKA, Fontanna, 2010,akwatinta/akwaforta, 5/50, 30 x 32 cm ( w pp.84 x49 cm)

58. Olga SZEWCZUK, Dethroned, 2016, offset / batik, 40 x 30 cm

59. Wojciech PAWLIŃSKI, Stary Komancz, 2015, rysunek markerami akrylowymi, 100 x 70 cm

60. Aleksandra GAJDA, Dziewczynka II, 2010, akwaforta/akwatinta, 11 x 10 cm ( w pp.55 x 37 cm)

61. Józef WILKOŃ, Tabun, 2018, tusz na papierze czerpanym, 35 x 47 cm (w passe-partout i ramie za szkłem: 55 x 67 cm)

62. Jarosław SIEREK, Rysunek skalny, 2014, inkografia, 75 x 61 cm

63. Anna SOĆKO, Autoportret wewnętrzny I – w poszukiwaniu siebie, 2010, akwaforta z akwatintą, 34 x 48 cm

64. Anna SKOPIŃSKA, Maryjka, 2007, linoryt, 18 x 12 cm

65. Alojzy BALCERZAK, Pola, 2015, akryl na płótnie, 60 x 70 cm

66. Mieczysław WASILEWSKI,Faraon,2015, plakat/offset, 100 x 70 cm

67. Izabela KĘSKA, bez tytułu, 2010, linoryt, 7/9, 38 x 24 cm (w pp.66 x 48 cm)

68. Małgorzata JASIŃSKA, Gdański kolaż, 2010, sucha igła 8/11, 36 x 28 cm

69. Alicja SŁOWIKOWSKA, Wisła, 2015, akryl na płótnie, 60 x 50 cm

70. Andrzej CIOŁEK ,Wiatr o wojnach, 2010, akwaforta, 25 x 30 cm

71.  Kamila ŚLADOWSKA, Przepływ, 2017, olej na płótnie, 170 x 70 cm

72. Ita HARĘZA, Zamek w Reszlu 1833, 2020,

grafika cyfrowa podrysowywana, numerowana (1/50) 17 x 23 cm (w ramie 25 x 35 cm)

73. Katarzyna OLBRYCHT, Portret, 2010, linoryt, 4/30, 30 x 50 cm

74. Kamil KUHLA, Diana w kąpieli, 2010, akwaforta e/a III, 23 x 16 cm (w pp.41 x 30 cm)

75. Małgorzata STANIELEWICZ, Bezsenność, 2015, linoryt, 33 x 59 cm

76. Joanna MARGLARCZYK, Imitacja, 2010, akwaforta/akwatinta gładzona/odprysk,19/20, 30 x 30 cm, (w pp.64 x 85 cm)

77. Anna KUCEWICZ, Dracena, 2003, farba wodna/technika mieszana, 60 x 85 cm

78. Małgorzata ZAREMBA, Światło księżyca 5, 2017, akwaforta/linoryt, 50 x 66 cm

79. Aleksandra CZUDEK, Panta rhei z cyklu Myśli nieoczywiste, 2015, akwatinta/akwaforta, 63 x 19 cm

80. Marcin JACHYM, Arte-fakty VI, 2018, akwaforta/akwatinta, 15 x 20 cm (w pp.32 x 48 cm)

81. Natalia BRĄCZEK, Kurz i światło, 2018, akwatinta/technika fotopolimerowa, 26 x 19 cm

82. Natalia KWIATKOWSKA, Craving, 2018, intaglio, 80 x 60 cm

83. Oksana BUDNA, Zaginione II, 2018, techniki metalowe, 18 x 13 cm

84. Ewelina KOŁAKOWSKA, Bodyfixion, 2016, intaglio, 31 x 34 cm

85. Elżbieta DUZIAK, bez tytułu, 2012, akwarela na papierze, 44 x 33 cm

86. Darya HANCHAROVA, Impermanence 2, 2018, mezzotinta, 15 x 10 cm (w pp.48 x 32 cm)

87. Piotr SIWCZUK, Głowa w czasie, 2018, ziarnoryt, 50 x 40 cm

88. Maria MARIANOWSKA, Oświecony umysł, 2018, wypukłodruk z płyty cynkowej trawionej w technice akwaforty, 30 x 21 cm

89. Barbara KOMANIECKA, Świadek,2017,sucha igła, 37 x 35 cm

90. Mykola KRAVETS, Fragment a, b, c, 2018, akwaforta/akwatinta, 80 x 54 cm

91. Roman LIPSKI, bez tytułu, 2014, akryl na płótnie, 70 x 50 cm

92. Joanna GAŁECKA, W mroku i w mgle (Żurawie), 2017, drzeworyt na bibule japońskiej, 52 x 68 cm

93. Monika PUSZEK, Przy przystanku, 2018, litografia, 14 x 20 cm

94. Koji KAMOJI, Kolory i Ja, 2010, akryl na płycie pilśniowej, 42 x 52 cm

95. Adam CZECH, Mikołów – UM, 2018, algrafia, 30 x 18 cm

96. Maciej JAROSZYŃSKI, Impresja XVII, 2018, linoryt, 8 x 7 cm

97. Sylwia ZAWIŚLAK, Świętoszek z cyklu Nie-święci święci, 2018, linoryt, 22 x 15 cm

98. Maria BARAŃCZYK, Narzędzia, 2018, akwatinta/odprysk, 30 x 21 cm

99. Alicja HABISIAK-MATCZAK, W stronę światła, 2017, ferrotinta solna, 60 x 41 cm

100. Magdalena GIESEK, Serenata dla lamy, 2015, akryl na płótnie, 50 x 50 cm

101. Marina SAVLOVSKAYA, Jaryla, 2018, linoryt, 70 x 50 cm

102. Karina KRAJCZY, Symfonia II, 2018, linoryt, 41 x 58 cm

103. Javier BERNAL-AREVALO, Żubr, 2015, technika mieszana na płótnie, 30 x 24 cm

104. Dawid Andrzej ŁAWICKI, Oreł one, 2018, linoryt, 70 x 44 cm

105. Kimba Frances KERNER, Święci, 2018, linoryt, 64 x 48 cm

106. Robert MARCHEWKA, Die Improvisation, 2018, drzeworyt sztorcowy,15 x 15 cm

107. Neli STUCKE, Blask, 2018, linoryt, 47 x 50 cm

108. Michał ZABIELSKI, Prześwietlone miasto, 2018, akwaforta/akwatinta, 20 x 30 cm

109. Tomasz ŻOŁNIERKIEWICZ, bez tytułu, 2008, akryl na płótnie, 80 x 47 cm

110. Katarzyna WOŁCZYŃSKA, Odbicia, 2016, sucha igła, 17 x 23 cm

111. Halina RÓŻEWICZ-KSIĄŻKIEWICZ, Ślady (Plaża w Kadynach), 2013, akwaforta/akwatinta 4/50, 21 x 30 cm

112. Bogusław Franciszek GÓRECKI, Kuźnica na Helu, 2016, linoryt, 35 x 46 cm

113. Andrzej RUŁKA, Postać, 2018, linoryt, 80 x 60 cm

114. Michał KRAWIEC, Metropolis 01, 2018, fotoakwaforta, 25 x 35 cm

115. Paulina WOJCIECHOWSKA, Ucieczka, 2018, intaglio, 40 x 33 cm

116. Adrianna MIKUŁOWSKA, I see you, 2018, wklęsłodruk, 85 x 64 cm

117. Wojciech STERNAK, „***” z cyklu Lappland, wydruk cyfrowy z negatywu 6 x 6 cm, 2017/2020, 24 x 24 cm ( w pp.44 x 35 cm)

118. Agnieszka LECH-BIŃCZYCKA, Eon I, 2018, akwatinta/odprysk, 12 x 10 cm

119. Rafał OLBIŃSKI, Piękno zbawi świat, 2020, inkografia, 36 x 46 cm

120. Marianna PIĄTKOWSKA, xxx, 2017, linoryt 21/30, 70 x 50 cm

121. ALBUM WROCŁAW C/X Artist Proof – zawiera 16 grafik autorów: 1/ Anna JANUSZ-STRZYŻ, 2/ Mariusz GORZELAK, 3/ Bartosz NAPRAWA, techniki różne, wym. A4 poziom, Wrocław 2017
Publikacja powstała w Pracowni Książki Artystycznej prowadzonej przez prof. Annę Janusz-Strzyż i ad. Mariusza Gorzelaka w Katedrze Grafiki Artystycznej Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Nakład 21 egzemplarzy.

1/ Anna JANUSZ-STRZYŻ (5 grafik):

I co wy na to?, 2016, akwaforta, 15 x 21 cm
Blue Monday, 2013, akwaforta, 15 x 21 cm
Jesień na Wyspie Słodowej – zabawa w chowanego, 2013, akwaforta, 15 x 21 cm
Wrocławski Blues, 2014, akwaforta, 15 x 21 cm
Jesień na Wyspie Słodowej, 2015, akwaforta, 15 x 21 cm

2/ Mariusz GORZELAK (6 grafik z cyklu Codzienność- Przewodnik):

Wrocław – Pałac Hatzfeldów, 2012, akwaforta/akwatinta, druk wypukły, 15 x 21 cm
Wrocław – Pchacze i barki, 2012, akwaforta/akwatinta, druk wypukły 15 x 21 cm
Wrocław – na Grobli, 2012, akwaforta/akwatinta, druk wypukły, 2012, 15 x 21 cm
• Wrocław – Most Grunwaldzki, 2012 akwaforta/akwatinta, 15 x 21 cm
Wrocław – Pociąg do Lissy, 2012, akwaforta/akwatinta, 15 x 21 cm
Wrocław – Ostrów, 2012,, akwaforta/akwatinta, 15 x 21 cm

3/ Bartosz NAPRAWA (5 grafik):

Osiemnaście, 2016, sucha igła 2/25, 19 x 14 cm
Dwadzieścia jeden, 2016, sucha igła 11/25, 19 x 14 cm
Siedemnaście, 2016, sucha igła 11/25, 19 x 14 cm
Dwadzieścia, 2016, sucha igła 14/25, 19 x 14 cm
Dziewiętnaście, 2016, sucha igła 5/25, 19 x 14 cm

122. Tomasz ŻOŁNIERKIEWICZ, bez tytułu, 2008, akryl na płótnie, 42 x 58 cm

123. Marcin LASZCZKOWSKI, Ponury kelner, 2011, linoryt na papierze, odbitka e/a, 35 x 25 cm

124. Mieczysław WASILEWSKI, To be (war) or not to be, 2016, plakat/offset, 100 x 70 cm

125. Rosław SZAYBO, plakat z wystawy Rosław Szaybo-POSTERS – Berlin, 2012, 100 x 70 cm

Kontakt w sprawie aukcji: Beata L. Feliszewska (kustosz w Oddziale Promocji, Wystaw i Współpracy BUW), e-mail: b.feliszewska@uw.edu.pl , promocja.buw@uw.edu.pl, tel. (22) 55 25 175

Zapraszamy do uczestnictwa!

Ikony: Freepik (www.freepik.com) z www.flaticon.com, Retina Display Icons (www.iconfinder.com/iconsets/TWG_Retina_Icons) od The Working Group (blog.twg.ca).